Belediye İşçi Personel Alımları

Tokat Sulusaray Belediyesi Zabıta Memuru ile İtfaiye Eri Alımı İlanı Açıklandı!

Yazan  | 

Tokat Sulusaray Belediye Başkanlığı zabıta memuru ile itfaiye eri alımı yapacağı açıklandı. Başvurularda adaylardan en az 60 ve üzeri P3 puan türünden puana sahip olmaları gerekiyor. Sulusaray Belediyesi itfaiye eri ve zabıta memuru  alımı başvuru şartları nedir, son başvuru tarihi nedir ve başvuruda istenilen belgeler ile diğer detaylar şu şekilde;

Resmi gazetenin 2 Ocak tarihli sayısında açıklanan ilana göre; 657 sayılı devlet memurları kanundaki genel şartlara sahip olan adayların başvuru yapabileceği, 3 adet zabıta memuru 3 kişi itfaiye eri alımı yapılacak.

Başvurudaki genel şartlar açıklandı.

  • 657 DMK’nın 48. Madde A fıkrasındaki belirtilen genel şartlara sahip olmak.
  • Adayların kamu haklarından mahrum bulmaması,
  • TCK 53 maddesindeki belirtilen suçlardan mahkumiyet almamış olmak.
  • Başvuru yapacak erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması gerekiyor.
  • Adayların sağlık yönünden görevini yapmalarına engel herhangi bir durumun olmaması istemektedir.
  • Adayların kadroda belirtilen diğer başvuru şartlarına sahip olmaları istenilen genel şart arasında sıralamıştır.

Yaş Şartı var mı? Açıklanan genel şartlar arasında yaş istenilmektedir. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak istenilmektedir.

Başvuru tarihleri nedir?

Tokat Sulusaray Belediyesi alım ilanı başvuru tarihi açıklandı.  9 Şubat 2022 tarihi ile 15 Şubat 2022 tarihleri arasında mesai saatlerinde sabah 8:00 akşam 17.00 aralığında belediyenin Yazı İşleri Müdürlüğü’ne müracaat yapılabilecektir. Başvurular şahsen olarak yapılacak elektrik ortamda ya da Posta yoluyla başvuru yapacak adayların müracaatları kabul edilmeyeceği ilan detaylarında ifade edilmiştir.

Adaylara yapılacak sözlü ve uygulama sınavlarının 21 Şubat ile 22 Şubat tarihleri arasında yapılacağı açıklanmıştır. Sınava girecek adayların KPSS puan sıralaması sınav yeri ve sınav zamanı 14 Şubat 2022 de açıklanacağı sonuçlar www.sulusaray60.bel.tr resmi internet sitesi üzerinden adaylara duyulacak. Sınav giriş belgeleri de adayları gönderilecektir. İtfaiye eri alımı sözlü sınavı 22 Şubat 2022 tarihinde yapılacak 9:00 da başlayacak sınav aynı gün 14:00 da uygulamalı olarak devam edecektir. Zabıta memuru alımı sözlü sınavı 21 Şubat 2022 de saat 09.30 de yapılacak uygulama sınavı ise öğleden sonra 14:00’da gerçekleştirilecektir.

Sulusaray belediye personel alımı başvuru formu Belediyenin, resmi internet sitesi üzerinden temin edilebilecek. Başvuru formuna da ilanda açıklanan belgelerin eklemesi isteniyor. Daha fazla detay ilan kılavuzundan ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Daha fazla belediye ilanını işçi personel alımı sayfasından takip edebilir, ilanlarla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları aşağıda bulunan yorum bölümünden bize bildirebilirsiniz.

İtfaiye Eri ile Zabıta Memuru Alımı İlan Kılavuzu

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.