Memur Alımı

Belediye’ye 100 Zabıta Memuru Alımı İlanı!

Yazan  | 

Antalya Büyükşehir Belediyesi toplam 100 tane zabıta memuru alımı yapacak. Kpss şartı var mıdır? Detaylı bilgi için haberimizi okuyabilirsiniz.

Başvuru genel şartları olarak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımış olmaktır. 2020 yılı Kpss P3  ve P93 puan türlerinden en az 70 puan almış aranmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 20 zabıta memuru alımı için, üniversitelerin mahalli idareler veya yerel yönetimler ön lisans programlarının en az birinden mezun olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

70 zabıta memuru alımı için ise, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi bir programından mezun olmak ve yine B sınıfı sürücü belgesinin olması gerekmektedir.

Yine 10 zabıta memuru alımı için ise adayların fakültelerin rus dili ve edebiyatı, mütercim tercümanlık rusça programları, ingiliz dili ve edebiyatı, mütercim tercümanlık ingilizce programlarının birinden mezun olmaları istenmektedir.

Başvuru Yeri ve Tarihi Ne Zaman?

Sınava başvuru yapacak için başvuru tarihi 30 Mayıs’ta başlayıp 3 Haziran ve 6-10 Haziran tarihinde bitecektir. Adayların boy ve kilo ölçümü için ilanda belirtilen adresi şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Adayların posta yoluyla yaptığı başvuruları kabul edilmeyeceği belirtilmektedir. Sınava girmeye hak kazanan adaylar 16 Haziran tarihinde  www.antalya.bel.tr internet adresinde ilan edilecek olup, sınava girmeye hak kazanan adaylar için sözlü ve uygulamalı sınav 20 Haziran tarihinde başlayacaktır. Sınav başvuru adresi ve daha detaylı bilgiler için www.antalya.bel.tr internet adresinden sınav ilanına bakabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.