Memur Alımı

Jandarma  Genel Komutanlığı 104 Sözleşmeli Memur Alımı İlanına Başvuru Başladı!

Yazan  | 

Son dakika ilanı geldi. Jandarma Genel Komutanlığı 104 personel alımı yapılacak. Başvurular lise mezunu adaylar için uygun olacak. Başvuru şartları, başvuru tarihleri ve tüm detaylar haberde.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Jandarma Komutanlığı personel ihtiyacının giderilmesine yönelik olarak sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. 657 sayılı devlet memurları kanunun 4B maddesine göre gerçekleştirilecek alımlarda başvurular nasıl yapılacağı açıklandı.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İlan kılavuzu jandarma GK resmi internet sitesi Cumhurbaşkanlığı strateji ve Bütçe başkanlığı internet sitesi üzerinden açıklandı. Başvurular sadece Jandarma.gov.tr adresinde bulunan Personel temin Sistemi üzerinden yapılabilecek. Sadece online olan müracaatlar kabul edilecek ve posta ve şahsen müracaatlar kabul edilmeyecek.

Başvuru Tarihleri Nedir?

Başvuru Tarihleri; Müracaatlar 28 Ocak tarihinde başladı. Son başvuru tarihi ise 13 Şubat 2022 tarihinde saat 23:59’da sona erecek. Yapılacak seçme sınavına hak kazanan adayların listesi ve diğer duyurular Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

Kontenjan Dağılımı nedir?

Jandarma destek personeli alımı sayısı 101, garson 1, mütercim tercüman alımı 1 ve veteriner alımı ise 1 olarak açıklandı. Veteriner hekim Nevşehir ilinde 1 kişi, Rusça Mütercim tercüman Ankara 1 kişi, Garson Ankara 1 kişi, Hizmetli ise en çok alım Ankara 78 kişi, İzmir, İstanbul, Giresun, Erzurum, Bursa illerinde 2’şer kişi alınacak.

Garson Alımı eğitim ve kpss şartı; Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, 2. Turizm ve Otelcilik/Turizm-Otelcilik Ön Lisans Programlarının Birinden Mezun Olmak.
(Mesleki ve Teknik Eğitim Veren Ortaöğretim Kurumlarının Turizm/Otelcilik ve Turizm Bölümü ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Servis Dalında Mezun Olanlar Öncelikle Tercih Edilecektir.) 2020 KPSS P93 puan türünden en az 60 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.

Hizmetli Alımı Eğitim ve KPSS şartı; Lise veya dengi ortaöğretim kurumlarının
herhangi bir alanından mezun olmak. (Tercihen MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel
Müdürlüğü Aile ve Tüketici Bilimleri Alanı Ev ve Kurum Temizliği Kursu belgesine sahip olmak) gerekmektedir. 2020 yılı KPSS P94 puan türünden en az 60 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.

İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.