Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı 3546 Memur Alımı Yapacak! Büro, Destek Personeli, Güvenlik!

Yazan  | 

Son dakika açıklaması ile gelen İçişleri Bakanlığı 3546 memur alımı ilanı detayları geldi. Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere lise, önlisans ve lisans mezunu 3 Bin 546 personel alımı sözleşmeli kadroda olacak.

Resmi Gazete’nin 26 Mayıs tarihli kararı ile adaylara duyurulan ilan göre İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra birimlerinde görevlendirilecek olan alımlarda başvurularda KPSS’den 60 puan almak gerekli olacak.

Merkez birimlerindeki alımlarda destek personeli kadrosunda 60, önlisans mezunu 1 harita teknikeri ve 84 büro personeli olarak gerçekleşecek. Lisans mezunu olarak ise 99 kişi alınacak.

Taşra birimlerindeki alımlar 3303 olarak gerçekleşecek. En çok alım sayısı 1597 büro personeli kadrosunda olacak. Lise mezunu kadrosunda ise 844 destek personeli branşında olacak. Koruma ve güvenlik görevlisi olarak 320 kişi alınacak. Lisans mezunu 387 büro personeli ile 120 sosyal çalışmacı alımına başvuru alınacak. Diğer kadro dağılımı ise ilan kılavuzundan inceleyebilirsiniz.

KPSS şartı nedir? Kamu personeli seçme sınavlarından en az 60 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir. Lisans mezunları P3 puan türünden lise mezunları P94 puan türünden ve önlisans mezunları ise P3 puan türünden başvuru yapabilirler.

Başvuru tarihleri belli oldu. İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 personel alımı başvuruları 17 Haziran ile 21 Haziran tarihleri arasında alınacaktır.

Genel Başvuru Şartları;

Başvurular nasıl yapılacak? E-devlet üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Başvurular İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden aday profil bilgileri başvuru formu ile gerçekleştirilebilecektir. İlan için tıklayın

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.