Memur Alımı

HSK Büro Personeli, Şoför ve Hizmetli Alımı 2022 İlanı Açıklandı!

Yazan  | 

Hakimler ve Savcılar Kurulu HSK personel alımı ilanı açıklandı. 27 Büro personeli hizmetli ve şoför alımı başvuru ilanı detayları nedir? Nasıl başvuru yapılır? Detaylar şu şekilde olacak.

Kadro dağılımında 15 büro personeli, 5 şoför ve 7 hizmetli olarak istihdam yapılacak olan HSK sözleşmeli memur alımı başvuruları ne zaman başlayacağı da belli oldu.

Başvuru tarihi nedir? Başvurular 30 Mayıs 2022 tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. Son müracaat tarihi ise 3 Haziran 2022 olarak açıklanmıştır. HSK başvuru için resmi internet sitesi üzerinden açıklanan 2022 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Giriş Sınavı İş Talep Formu doldurulması istenilmektedir.

KPSS şartı var mı? Adayların Kamu Personeli Seçme sınavlarından eğitim düzeyine göre puan türünden büro personeli için 70 hizmetli ve şoför kadrosu için ise en az 60 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir.

Yaş şartı nedir? Son müracaat tarihi olan 3 Haziran 2022 tarihi itibari ile 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Eğitim şartı nedir? Hizmetli kadrosundaki alımlarda lise ve dengi okullardan mezun olma şartı aranacaktır. Büro personelleri için lise dengi okullardan mezun olanlar  daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmaları halinde yada ilan kılavuzunda açıklanan diğer bölümlerden mezun olmaları gerekecektir. Şoför alımında yeni ehliyet sahibi olanların 1 ocak 2016 yılı sonrası için D sınıfı eski ehliyetler için B sınıfı ehliyet istenilecektir.

İlan kılavuzu ve başvuru formu için https://hsk.gov.tr/h-kimler-ve-savcilar-kurulu-2022-yili-sozlesmeli-personel-alim-ilani adresini inceleyebilirsiniz.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.