Memur Alımı

PAEM 2022 Yılı 1000 Komiser Yardımcısı Alımı Açıklandı! Başvuru Tarihi

Yazan  | 

Polis Akademisi Başkanlığı PAEM 1000 komiser yardımcısı alımı başvuru tarihi açıklandı. Başvuru tarihi nedir?  Sınav tarihi nedir? Komiser yardımcılığına kimler başvuru yapabilecek haberimizde bulabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Polis Akademisi Başkanlığı arasında bir protokol imzalandı. Birçok kamu kurumunda olduğu gibi komiser yardımcılığı sınavında da alımlar üniversitenin açacağı sınav ile gerçekleştirilecek.

Polis Akademisinde yapılan duyuruya göre 7. dönem yazılı sınav başvuruları ne zaman alınacağı açıklandı.  Bu kapsamda 16 Mayıs-27 Mayıs tarihleri arasında internet kayıt işlemleri tamamlanacak. https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresinden başvurular yapılacak. Açıklanan takvime göre 20-24 Haziran tarihleri arasında adaylar sınav giriş belgelerine erişebilecek.

İçişleri Bakanlığı komiser yardımcılığı sınavı 26 Haziran 2022 tarihinde yapılacak. Yazılı sınav sonuçları 13 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak.

Sınav tek oturumda Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek. 11 ilde sınav yapılması planlandı. O iller şu şekildedir; Ankara, İzmir, İstanbul. Samsun, Trabzon, Van, Diyarbakır, Kayseri, Gaziantep, Şırnak, Antalya illeridir.

Sınava kimler başvuru yapabilecek? Emniyet Teşkilatında görev yapan polis memurları girebileceklerdir. Başarılı olmak isteyen adaylar yazılı sınavda en az yetmiş puan almaları gerekmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.