Engelli Memur Alımı

EKPSS ve Sınavsız Engelli Memur Alımı 2023 Temmuz İlanları Açıklandı!

Yazan  | 

Kamu kurumlarında görev almak isteyen adaylar için EKPSS engelli memur alımı 2023 ilanları derledik. Ayrıca Sınavsız engelli memur alımı 2023 Temmuz başvuruları da başladı. Bu ilanların bir kısmı kamu kurumlarına bir kısmı özel sektörde olacak.

Türkiye genelinde 81 il ve ilçelerinde çok sayıda personel alımı ilan kılavuzları açıklanmaya devam ediyor. Atama bekleyen on binlerce engelli personel alımı bekleyen adaylara yönelik bazı detayları bu haberimizde aktarıyor olacağız.

2023 Temmuz Engelli Memur Alımı İlanları

Başvuruları devam eden ilanlar şu şekilde açıklandı. Gazi Üniversitesi Rektörlüğünün Ankara Yenimahalle ilçesi yerleşkesindeki birimlerinde iki farklı ilan açıklandı. Bu ilanlara başvurular online yada İşkur merkezleri aracılığı ile alınacaktır.

Büro memuru alımı ilanında 1 kişilik açık pozisyon bulunuyor. 7617079 numaralı ilanın son başvuru tarihi 7 Temmuz 2023 tarihi olarak açıklandı. Adayların eğitim şartlarında  lisans mezunu olması gerekiyor. 2022 EKPSS sınavına girmiş olması istenilmekle birlikte başvuruda taban puanı şartı aranmayacaktır. İkamet şartında ise Ankara sınırları içerisinde ikamet etmek gerekmektedir.

Sınavsız Engelli Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Bilgisayar teknisyeni alımı başvuru kılavuzuna göre; yaş şartında 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. Bu ilanda sadece lise mezunu adaylar başvuru yapabileceklerdir. Lise Bilişim Teknolojileri Alanının – Bilgisayar Teknik Servisi mezunu olmak gerekmektedir. İlan başvuru numarası 7617497 olarak işkur portalı üzerinden erişilebilecektir. Başvurular 03/07/2023 ile 07/07/2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Özel sektör ilanlarında ise Büyükşehirlerde sayı olarak daha fazla olmak üzere 81 il genelinde başvuru alınıyor. Bunlardan sayı olarak bazıları şu şekildedir. Ankara ilinde 86 farklı ilan açıklandı. İzmir 132, İstanbul ilinde 1354 farklı ilan bulunuyor. Başvurular İşkur merkezlerinden yada online olarak yapılabilecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.