Memur Alımı

ASHB 1731 Memur Alımı İlanı 2828 Sayılı Kanun ile, 2022/1 Tercih Kılavuzu!

Yazan  | 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1731 personel alımı ilanı açıklandı. ASHB 1731 memur alımı başvuruları için açıklanan 2022/1 tercih kılavuzuna göre başvurular nasıl yapılacak? Başvuru şartları nedir? yaş şartı ikamet şartı var mı cevapları şu şekilde.

2828 sayılı Kanun kapsamında ilkokul mezunu olan 1731 personel istihdamında kontenjan dağılımı belli oldu. 770 hizmetli alımı  için ilkokul, ortaokul ilköğretim mezunu olmak yeterli olacak.

Lisans mezunları için Avukat, İş Ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist), Sosyolog, Mühendis, Psikolog, Öğretmen,  Memur, Diyetisyen,  Puantör olarak 199 kişi.

Eğitim şartlarında en az ilköğretim mezunu olan Sağlık Teknikeri, sürekli İşçi, Tekniker, Anbar, Memuru, Sürveyan, Çocuk Eğitimcisi, Memur olarak 146 kişi,

Yine ortaöğretim mezunu başvuru yapılacak olan istihdamlardan bir tanesi ise Sağlık Teknisyeni, Hemşire, Sürekli İşçi, Memur, Teknisyen olarak toplamda 616 kişi istihdam edilecektir.

Başvuru da KPSS şartı var mı? Kanun gereği herhangi bir kpss şartı aranmayacaktır. Sosyal Hizmetler kanunu kapsamında olacak olan istihdamda EKPSS puanı istenilecektir. Başvurular 12 Nisan tarihinde alınmaya başlanacak. 27 Nisan 2022 son başvuru tarihi olarak açıklandı. tercih kılavuzu

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.