Memur Alımı

Bilgi Teknolojileri Kurumu Yeni Personel Alımı 82 Kişilik Kadro Açıklandı!

Yazan  | 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bilişim Uzman Yardımcısı alımı ilanı açıklandı. Bilgi Teknolojileri Kurumu Yeni Personel Alımı. BTK 82 Bilişim Uzman Yardımcısı başvuru şartı ve başvuru tarihi nedir sorularının yanıtları şu şekilde olacak. İlanda farklı fakülte mezunlarından alım gerçekleştirilecek.

657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilecek olan personel adayların A Grubu kadroları için başvuru yapabilmeleri için 2020 ve 2021 yılı KPSS sınavından en az 70 ve üstü puan almış olmaları gerekli olacaktır. Başvuranlar arasında yüksek puandan düşük puana sıralama olacaktır.

Ayrıca Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az 50 puan ve üstü almış olacaktır. İlgili ilana başvurular ne zaman başlayacak sorunun cevabı ise şu şekilde açıklanmıştır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2022 yılı Bilişim Uzman Yardımcısı alımı 1 Nisan 2022 Cuma tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. Son başvuru ise 13 Nisan 2022 tarihinde son bulacaktır. Başvuru yapacak adaylar kariyer kapısı üzerinden müracaatlarını gerçekleştirebilirler.

Başvuru eğitim şartlarında 4 yıllık lisans bölümlerinden hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği ve matematik bölümü mezunu olmak gerekmektir.

Diğer bilgiler ve ilan için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.