Personel Alımı

Jandarma’ya 2022 Yılı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alımı Başvurusu Başladı!

Yazan  | 

Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı sözleşmeli muvazzaf subay alımı ilan kılavuzu açıklandı. Gelen açıklamaya göre başvuru tarihleri nedir? yaş eğitim şartları genel şartlar nedir soruların cevapları da belli oldu.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim görecek adayların başvurulşarı 24 Aralık 2021 tarihi itibari ile başvuru yapabilirler. Bu kapsamda Son başvuru tarihi ise 9 Ocak 2022 tarihi saat 23.59 olarak açıklandı.

Personel Temini sürecinin başlamasının ardından başvuru isenilen genel şartlarda şu şartlar aranacaktır.

T.C. vatandaşı olmak,

Başvuru kılavuzunda belirtilen eğitim şartlarında, dört yıllık lisans bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek adaylar da başvuru yapabileceklerdir.

Yaş şartlarında ise Jandarma Gen. Kom.’da ve Sahil Güv. Kom.’da 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. Jandarma Genel Komutnalığı kadrolarında Bu kapsamda eğitimlerinde yükseklisans ve üstü eğitime sahip adayların 32 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir.

Başvuru  yapacak kadın adayların hamile olmaması,

Adaylara yapılacak güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuçlanması,

Daha önce TSK’dan jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığıdan ayrılmamış yada çıkarılmamış olması istenilmektedir.

İlan kılavuzunda açıklanan genel ve özel şartlara sahip olmak istenilmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuru şartlarına sahip olan adayların https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresi üzerinden e-devlet şifresi yada giriş ekranında belirtilen diğer giriş seçeneklerinden giriş yaparak 9 Ocak 2022 tarihine kadar başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Subay Kadro Dağılımı Nedir?

İlan Kılavuzunda açıklanan kadrolara göre; Muhabere 15, Jandarma 443, istihkam 6, personel 24, Maliye 15, Mühendis 9, Öğretmen 3, Veteriner 4, Hukuk 11, Diş Tabibi 1, İkmal 9, Bakım 2, Tabib ise 1 olarak açıklanmıştır.

Muvazzaf – Sözleşmeli Subay Alımı İlan Kılavuzu

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.