Personel Alımı

2022 Şubat TYP İlanı ile Milli Eğitim Okullara 9 ilde 1369 Personel Alımı!

Yazan  | 

Toplum Yararına Programı kapsamında Türkiye genelinde 9 ilde 67 ilçe veya il merkezinde 1369 personel alımı açıklandı!

Kamu kurumlarına geçici süreli personel alımı yöntemlerinden bir tanesi olan 2022 Şubat Toplum Yararına Programı ilanı açıklandı. TYP Şubat 2022 Meb okullarında gerçekleştirilecek. Türkiye genelindeki 9 ilde toplamda 1369 personel alınacak.

Başvurular Çalışma Bakanlığı Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştirilecek. Bu alımlarda adaylardan herhangi Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanı şartı aranmayacak. Kura ve liste yöntemi uygulanarak adaylar belirlenecek.

Bilindiği gibi 2018 yılında İçişleri Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 3’lü protokol imzalamıştı. Bu protokol doğrultusunda okulların temizlik, güvenlik ve bakım onarım işlerinin sağlanması üzerine önemli bir istihdam sağlanmaya başlandı. 2021-2022 eğitim ve öğretimi ikinci dönemindeki görevlendirilecek olan personel adaylarının belirlenmesi için işkur üzerinden 68 farklı ilan yayımlandı. İlanlardaki alımlar şu il veya ilçelere gerçekleştirilecektir.

67 farklı Milli Eğitim İl ve İlçe müdürlüklerinin alımlarında başvuru şartları neler olacak ve başvurular nasıl yapılacağı da belli oldu.

MEB çevre düzenlemesi, MEB bakım onarım ve temizlik uygulama alanlarında görevlendirme yapılacak. Başvurular 5 Şubat tarihine kadar devam edecek. Çalışmaya hak kazanan adaylar 1 Mart ile 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında istihdam edilecek.

Başvuru Şartları;

İlanlara başvurular için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekecek. Herhangi bir kurumdan emekli yaşlılık yada mallük aylığı almıyor olmak gerekiyor.

İkamet şartı var mı? Adrese dayalı kayıt sistemine göre aynı adreste oturmak ve başvuru yapılan mahalde ikamet etmesi gerekebilecek. Diğer yandan  toplam kazancın asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen (4250 Tl ücretin) net asgari ücretin bir buçuk katını aşmamış olması gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İŞKUR E-şube portalına giriş yapılması ve TYP arama işlemleri sayfasına girilmesi ile başvuru yapılacak il ilçe bilgilerinin girilmesi gerekmekte. Arama yaparak başvuruların online olarak yapılacağı gibi hizmet birimleri iş ve meslek danışmanları aracılığı ile de tamamlanması mümkün olacak.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.