Personel Alımı

Jandarma 101 Hizmetli Alımı Başvurusu Başladı! Başvuru Şartı Nedir?

Yazan  | 

Jandarma Genel Komutanlığına lise mezunu hizmetli alımı kadrosu sayısı 101 olarak açıklandı. 19 farklı ildeki alımlara başvurular 27 ocak tarihi itibari ile başladı. Peki başvuru şartları nedir? Nasıl başvuru yapılacak ve diğer detaylar nedir?

Jandarma 101 Hizmetli Alımı KPSS Şartı nedir? Destek personeli kadrosundaki alımlarda garson başvurusu 2020 KPSS P93 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak şartı aranmaktadır. Ankara ilinde 1 kişi istihdam edilecektir. Hizmetli alımları ise il dağılımı şu şekilde olacak.

Kontenjan İl Dağılımı; Ankara 78, İzmir, Erzurum, Giresun, İstanbul, Bursa 2, Van, Osmaniye, Muğla, Manisa, Malatya, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Elazığ, Diyarbakır, Bilecik, Antalya ve Adana illerinde 1’er kişi olmak üzere 101 destek personel alımı olacak. Hizmetli alımı başvuru Kpss şartında KPSS P94 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir. Ankara ilindeki kontenjanların 60 kişisi sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı için gerçekleştirilecek.

Başvuru Tarihleri Nedir

Başvurular 28 Ocak ile 13 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Başvurular vatandas.jandarma.gov.tr adresinden Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin sistemi aracılığı ile alınacak. Başvurular için e-devlet aracılığı ile gerçekleştirilecektir. Posta yada şahsen müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İlan detayları için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.