Personel Alımı

AÇSHB 1500 Asdep Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yazan  | 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4175 memur alımı ilanında yer alan 1500 asdep alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna kilitlenen adaylar için yeni gelişmeleri aktarıyoruz.

Aile Sosyal Destek Personeli (4/B) (ASDEP) pozisyonunda 6 farklı eğitim düzeyinde başvurular gerçekleştirildi. Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler ve Sosyal Çalışmalar olarak 530 kişi, Psikoloji 500, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 200 kişi, Sosyoloji kadrosunda ise 100 kişi alınacak. Çocuk Gelişimi 90, Aile ve Tüketici Bilimleri 80 olarak açıklanan personel dağılımı kadrosunda toplam 1500 kişi alınacak.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartlarında başvuru yapılacak olan pozisyondaki lisans bölümleri için en az 60 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir. Sözleşmeli personel pozisyonlarında başvuru yapan adyalar KPSS puanlarına öre en yüksek puandan başlanarak sınava katılmaya hak kazanan aday belirlenecek. kontenjanın 3 katı kadar aday sınava katılacak.

1500 asdep alımı başvuru sonuçları Aile Bakanlığı’nın resmi internet sitesi olan www.aile.gov.tr adresinden açıklanacak. Diğer yandan Kariyer kapısı işe alım platformu üzerinden de görüntülenebilecek sınav yeri sınav günü ile sınav saatine ilişkin duyurular da resmi kaynaklardan adayların bilgisine sunulacak ve ayrıca bir tebligat yapılmayacak. Başvuruların sona ermesinin üzerinden 10 gün geçti ve başvuruların değerlendirime süreci henüz tamamlanmadı. 31 Ocak ile 5 Şubat haftasında sonuç açıklanmasını bekleyen adaylar için gelişmeleri takip etmekteyiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.