Memur Alımı

TİHEK Lise Mezunu Destek Personeli ile Önlisans Koruma Güvenlikçi Alımı!

Yazan  | 

Türkiye İnsan Hakları Kurumu, insan hakları geliştirme, insan hakkını koruma alanında görevleri bulunan bir kurumdur. Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, İkinci Başkanı ise Av. Alişan Tiryaki’dir. Kurum insan hakları alanında geniş bir çalışması bulunmakta ve bu alanda merkez ve taşrada görevlendirilecek olan personel alımları yapmaktadır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B fıkrasınca sözleşmeli statüdeki alımlarda 3 Koruma ve güvenlik görevlisi ile 3 destek personeli alımı yapılacak. Destek personelleri temizlik işlerinde çalıştırılacaklardır. Adaylardan KPSS şartı aranacak ve eğitimelrine göre en az 70 ve üzeri kpss puanına saihp adayların başvuruları kabul edilecektir.

TİHEK Kurumu Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Genel şartlar arasında 657 sayılı DMK’nın 48. maddesinedeki şartları taşımak, 18 yaşını doldurmuş ve 1 Ocak 1987 yaşından sonra doğmuş olmak, atamaya hak kazanan adaylardan ise sağlık kurulu raporu ile mesleğinin icrasında engel olacak bir hastalığının olmaması gerekmektedir. Sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi eğitim şartı ile diğer özel şartları ise şu şekilde açıklanmıştır.

2020 yılı KPSS sınavında KPSSP93 p3 puan türünden en az 70 puana sahip olmak,

Özel Güvenlik Kimlik kartının son başvuru tarihi itibari ile geçerlliğinin dolmaması,

Vardiyalı çalışmaya engel durumun olmaması, (gece gündüz, dış mekanda ve iç mekanda)

Fiziki şartlar arasında kadın adaylar 165, erkek adaylar 175 cm boyundan uzun olmaları ve beden kitle endekslerinin 20’den az yada fazla olmaması gerekmektedir.

Lise Mezunu Destek Personeli Alımı!

Destek persoeli alımında en az lise ve dengi okullardan mezun olmak ve 2020 yılı kpss P94 puantüründen en az 70 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.

E-devlet üzerinden Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kariyer Kapısı üzerinden e-devlet şifresi ile 17 Ocak ile 23 Ocak tarihleri arasında başvuru alınacak.

İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.