İşçi Personel Alımı

TCDD 180 İşçi Alımı Başvuru Şartı! Tren Teşkil İşçisi Maaşları 2022 Nedir?

Yazan  | 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları TCDD işçi alımı ilanı açıkladı. Tren Teşkil İşçisi Maaşları Başvuru genel şartları ile tren teşkil işçisi alımı kadro dağılımı. Buna göre resmî gazete üzerinden ilan edilen başvuru ilan kılavuzuna göre başvuru tarihleri nedir sorusunun cevabı açıkladı.

TCDD – (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü) İşyerlerine belirsiz süreli işçi kadrosunda 180 Tren Teşkil İşçisi alımı başvurular 7 Mart 2022 tarihi itibari ile alınmaya başlandı. Başvurular İŞKUR e-şube portalı üzerinden yapılacaktır. Son başvuru tarihi 11 Mart 2022 olarak açıklandı.

Yaş şartına göre 31 yaşından gün almamış olmak ve ilan edilen kadrolarda ön lisans mezunu olmak istenilmektedir. İŞKUR başvurusu sonucunda açıklanacak olan nihai listede bulunan adaylar istenilen evrakları şahsen ya da posta ile teslim etmeleri gerekli olacaktır.

41 tren teşkil işçisi talep listesinde Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Raylı Sistemler İşletmeciliği Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Raylı Sistemler Teknolojisi Demiryolu Araçlar bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

139 kişilik işçi alımı kadro dağlımı ve ilan kılavuzu için tıklayın

 

Tren Teşkil İşçi Maaşları Nedir?

TCDD kadrolarında istihdam edilen kadrolardan bir tanesi olan tren teşkil işçisi 2022 yılı tarihinde 6 Bin civarında maaş hakları bulunmaktadır. Sözleşmeli personel temel ücretlerine göre; İlköğretim orta öğretim lise mezunu 6039,18, 2 yıllık yüksek okul mezunu 6301,76 ve 4 yıllık lisans mezunu üzeri olan çalışanlar 6389,28 maaş alacaklardır. Alacakları maaşlara ek olarak mesai ücreti ve diğer yardımlar ile birlikte 6500 Tl ‘yi bulmaktadır. Bu kadrolardaki görevliler rayların kontrolünü sağlanması için görevlendirilip tüm hava şartlarında bu görevi sürdüreceklerdir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.