İşçi Personel Alımı

TCDD 214 İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak? Kadro Dağılımı! İşkur İlanı

Yazan  | 

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünün Türkiye genelindeki merkezlerinde daimi süreli işçi alımı yapılackatır. İşçi personel alımı ekibi olarak, TCDD ilanına başvuruların nasıl yapılacağını ve başvuru şartlarındaki önemli detayları aktarıyoruz.

TCDD İşi Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?

Normal statüde, engelli ve eski hükümlü statüsünde bulunan adaylar bu ilana başvuru yapabileceklerdir. Başvuru yapacak adayların KPSS puanına sahip olmaları ve puan sıralamasının ardından girecekleri mülakat sınavını başarı ile geçmeleri gerekli olacak.

Devlet Demiryolları İşçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılacak?

Adayların aşağıdaki başvuru adımlarını tamamlamalarının gerekmektedir. Öncelikle İşkur resmi internet sitesi olan iskur.gov.tr adresine giriş yapılması gerekmektedir.

  • Esube.işskur.gov.tr adresinde, Açık işler butonuna tıklayınız.
  • İşyeri ünvanına Arama ekranında TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü yazarak arama yapmanız gerekmektedir.
  • Başvuru ekranında hangi kadroya aşvuru yapacaksanız o kadroya tıklamanız ve ardından ilan için T.C. Kimlik numarası ve şifreyi girmeniz gerekmektedir. İş arayan girişinin ardından çıkan ekrandaki başvuru adımlarını tamamlamanız gerekmektedir.

TCDD Hangi Kadrolarda İşçi Alımı Yapacak? Eğitim Şartları Nedir?

Lokomotif tamircisi, motor tamircisi, kaynakçı, elektronik işçisi, vagon imal ve tamircisi, elektrikçi, mekanik vasıta tesis cihaz ve vinç operatörü kadrolarında önlisans mezunu olmak gerekmektedir. her bir kadro için unvan bazında gerekli olan programdan mezun olmak gerekli olacaktır.

Demiryolları, Hangi İlde, Hangi Kadroda Ne Kadar Alım Yapacak?

Tezgah makine ve talaş imlat işçisi olarak  Ankara ve Malatya illerinde toplamda 11 kişi alacak. 9 kişi Ankara ilinde 2 kişi Malatya ilinde istihdam edilecek. Lokomotif
Tamircisi sanat kolunda ise toplam 41 kiş istihdam edilecektir. Bu kadroda en fazla Ankara’da 20 kişi görevlendirilecek. Motor tamircisi ise 38, Vagon İmal ve
Tamircisi 31, kaynakçı 3, Elektronik İşçiliği 6, elektrikçi 45, Mek. Vas. Cih.
Vinç Opr. ise 7 olarak açıklandı.

Başvuru Tarihleri Nedir?

ilanlar işkur üzerinden açıklanmıştı. 20 Aralık 2021 tarihinde başvurular online olarak alınmaya başlandı. Son başvuru tarihi ise 24 Aralık 2021 olarak açıklandı.

Yaş Şartı Var mı?

Alt yaş şartında en az 18 yaşını doldurmuş olmak gerekli olacaktır. En fazla 35 yaşı istenilmektedir. Bir diğer başvuru detayı ise ağır ve tehlikeli işlerde görevlendirileceğinden sadece erkek adaylar başvuru yapabilecektir.

Başvuru Sonucunda Nihai Listedeki Adaylardan İstenilen Belgeler!

TCDD ( Demiryolları) işkur ilanına erişmek için tıklayın

1 Comment

  1. Pingback: 21 Aralık 2021 Tarih

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.