Memur Alımı

KPSS 2023/1 Tercih Kılavuzunda Beklenen Kontenjanlar! Tercih Tarihleri

Yazan  | 

Kamu kurumlarında memur olmak isteyen adaylara müjde! KPSS 2023/1 tercihleri ne zaman başlıyor ve KPSS 2023/1 tercih kılavuzunda beklenen kontenjanlar neler olacağı belli oluyor. İşte tercih tarihleri.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından merkezi atamalar için geri sayım başladı. Kamu kurumları talep toplama sonucunda ihtiyaç bulunan kadroları iletmişlerdi. KPSS 2023/1 tercihleri 6 Temmuz tarihinde başlayacak. Adaylar müracaatlarını 13 Temmuz 2023 tarihine kadar yapabilecek.

KPSS 2023/1 tercih Kılavuzu ve Kontenjanlar Ne Olacak?

Eğitim düzeyinde lise, önlisans ve lisans düzeyi adaylar müracaat edebilecekler. Başvurularda toplam kontenjan sayısı 2 Bin civarında olabileceği tahmin edilmektedir. Başvuru için ön önemli detay KPSS puanı olacak?

ÖSYM 2023/1 tercih kılavuzu, KPSS Tercihlerinde Hangi Puanlar kullanılacak? Eğitim düzeyine göre açıklanan kadrolara göre başvuru yapılabilecektir. Lise, önlisans ve lisans düzeyinde 2022 yılı KPSS puanı olan adaylar müracaat edebilecektir.

Başvuru Ücreti Olmasın!

KPSS-2023/1 bazı kurum ve kuruluşların kadro ve pozisyonlarına 1. yerleştirme başvurularında tercih yapacak olan adaylar başvuru ücreti ödemeleri istenilecek. Kamuda iş bulmak için başvuru yapacak olan adayların sınavlarda başvuru ücretinin olmamasını ve bu konuda adaylara sevindirici bir haber verilmesini istemekteyiz.

2023 DGS sınavı başvurularında Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Antep, Hatay, Maraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Urfa, Sivas-Gürün bölgelerinde yapılan başvurulardan herhangi bir ücret alınmadı. Adaylar bu uygulamanın kpss tercihlerinde tüm Türkiye genelinde uygulanmasını istemekteler.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.