İşçi Personel Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 240 İşçi Personel Alımı

Yazan  | 

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini gidermek amaçlı 240 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti. İlana göre Lise Mezunu ve Önlisans mezunu alım yapılacak ve adaylardan bu yönde Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak şartı istenecektir.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR VE NİTELİKLER:

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

b. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak.

c. Alım yapılacak unvanların kar ş ısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

ç. Yapılacak baş vurularda; 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93 ve KPSSP94 puan türü kullanılacaktır.

d. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (30 Nisan 2000 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1983 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).

e. Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalış anlar için, baş vuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak.

f. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

g. İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

NOT: Başvuruda doldurulacak bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur. Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları (ataması yapılmış olsa dahi) hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılmaktadır.

BAŞVURU ESASLARI:

a. Adaylar başvurularını internet üzerinden 09-30 Nisan 2018 tarihleri arasında www.sahilguvenlik.gov.tradresinden yapabileceklerdir.

b. Başvurular; 09 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 15:00’de başlayıp, 30 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 14:00’de sona erecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.