Memur Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 9 Şehirde 44 Memur Alımı! Lise, Önlisans!

Yazan  | 

Sahil Güvenlik Komutanlığının resmi gazete üzerinden ilan ettiği açıklamaya göre sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvuru tarihleri ile ilan kılavuzu açıklandı. Buna göre detaylar ise şu şekilde olacak.

Başvuru genel şartlara göre 657 sayılı devlet memurları kanunu 48. maddedeki genel şartlara sahip olmak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2022 yılı sözleşmeli personel alımı ilan kılavuzundaki eğitim şartlarına sahip olmak açıklanan eğitim şartlarına göre Motor, tes. tek. iklimlendirme, marangoz hizmetli, garson alımında lise mezunu olmak, inşaat, harita kadastro, bilgisayar, veri hazırlama ve kontrol işletmeni , büro personeli kadrosunda ise önlisans mezunu olmak.

KPSS Şartı var mı? Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den 2020 yılı KPSS puan türüne sahip olmak gerekmektedir.

Hangi illerde Alım Olacak? Ankara, İzmir, Samsun, Bartın, Mersin, Antalya, Muğla, Hatay, İstanbul illerinde istihdamlar sağlanacaktır.

Yaş şartında ise en az 18 yaşını doldurmuş olmak ve 36 yaşından gün almamış olmak istenilmektedir. Daha önce TSK, JGK, S.G. Komt. kurumlarından görevden çıkartılmamış olmak, (emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık hariç)

Askerlik ile ilişiğinin olmaması, ilan kılavuzundaki diğer şartlara sahip olmak gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek? Son başvuru tarihi 4 Mart 2022 olarak açıklanmıştır. İlana müracaatlar 24 Şubat 2022 tarihinde alınmaya başlanacak.

İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.