Maaşlar

İski Personel Maaşları 2022 Nedir? Olanaklar, Çalışan Yorumları!

Yazan  | 

Türkiye genelinde Belediye ilanı 2022 başvuruları devam ediyor. İski personel maaşları 2022 nedir sorusu ile İski çalışan yorumları, personel olanakları bu haberimizde olacak.

İstanbul Su ve Kanalizasyon Kurumu olan İski iş başvurusu formu ile tekniker, teknisyen mühendislik ağırlıklı olmak üzere çok sayıda daimi sürede memur alacak. Kadro dağılımı şu şekilde olacak.

11 farklı alandaki alımlarda en fazla istihdam 116 mühendis kadrosunda olacak. Daha sonra 39 tekniker ve 37 teknisyen sayısı ile toplamda İski 223 personel alımı kadroları arasında yer alacak. Restoratör, mimar, kimyager, ekonomist, biyolog, tercüman, peyzaj mimarı, laborant kadrolarında alımlar olacaktır.

Başvurular nasıl yapılacak? Müracaatlar 15 ile 19 Ağustos tarihleri arasında e-devlet üzerinden alınacaktır. Bu kapsamda başvuru süresi 4 gün olarak belirlenmiştir.

Başvuruda yaş şartı var mı? Evet müracaatlar da 30 yaşını doldurmamış olmak istenilmektedir. KPSS şartı var mı? Hayır başvuru için herhangi bir kpss şartı aranmayacaktır.

Mühendis maaşları nedir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı mühendis maaşları ne kadar sorusunu detaylı olarak aktardığımız haber için tıklayın

İski 2022 yılı personel maaşları kadrolara göre farklılık göstermektedir. Bilindiği gibi kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen personeller ve işçiler bağlı bulundukları mevzuatlara göre iş süreleri maaş hakları ile özlük hakları belirlenmiştir. İski çalışanları memur mu sorusu çok sorulmaktadır. Evet 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi memurlardır. İski müstakil bütçeli ve kamu tüzel kişiliğine haiz bir kurumdur.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Kuruluş ve Görevleri hakkındaki kanun 2560 sayılı kanun numarası ile 20 Kasın 1981 yılında kabul edilmiş ve kuruş görevleri ve yetkileri bu mevzuata göre düzenlenmiştir.

Çalışan yorumları nedir? Personellerin şikayeti var mı? Şikâyet var üzerinden İBB personel üzerne açılan şikayetlerin bir çoğu sosyal yardımlar, faturalar, halk süt dağıtımı gibi sorunlardır. Bu kapsamda bu güne kadar personellerin maaş ve özlük hakları ile ilgili herhangi bir şikayet açılmamıştır.

Çalışanları yorumlarına göre İş yaşam dengesi 4,3 puan verilmiştir. Maaş ve sosyal haklar bakımında 3,9 puan alan Belediyede iş güvenliği konusunda 3,7 puan alırken, yönetim 3,8 kültür ve değerler ise en çok puan alan kategori olmuştur. Özetle daha önce bu kurumda çalışanların yaptıkları yorumlara göre En iyi kültür değerler açasından iyi olan kurum ikinci sırada maaş ve sosyal olanakların iyi olması ile beğenilmektedir.

İBB çalışan olanakları;

İBB’ye bağlı tüm iştiraklerde yılda iki kez enflasyon artışı yapılacaktır. 2022 yılında Temmuz ayı bir bölümü de Eylül ayında artış alacaklardır.

İBB tekniker maaşı nedir?

Yukarıdaki haberimizde mühendis maaşlarını detaylı olarak inceleyebileceğiniz linki paylaşmıştık. İBB personel maaşları tekniker kadrosu açısından aktarmak gerekirse; 10 bin 48 TL 68 Kuruş Temmuz 2022 yılı itibari ile almaktadırlar. Teknisyenler ise 6 Bin 422 Tl maaş hakları bulunmaktadır.

İski iş başvuru formu linki; https://www.turkiye.gov.tr/istanbul-su-ve-kanalizasyon-idaresi adresinde bulunmaktadır. Bu link üzerinden hangi hizmetleri alabilirsiniz. Abone borç sorgulama, iş başvurusu indirimli abonelik başvurusu, fatura bilgileri, su analizi gibi bir çok belediye hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi adresi Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi Eyüpsultan İstanbul Adresinde bulunmaktadır. Telefon numarası ise 0212 321 0000 üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.