Memur Alımı

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı Açıkladı! 10 Bin İşçi Kadro Dağılımı!

Yazan  | 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika açıklaması yaparak Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı yapılacağı müjdesi geldi. 10 bin işçi alımı kadro dağılımı nedir?

Başvurular nasıl yapılacak? Ne zaman başvuru alınacak ve kadro dağılımı nedir sorularının cevapları belli oldu.

Başvuruların nasıl yapılacağı açıklandı. KPSS puanına göre ÖSYM üzerinden alımlar yapılacak. 10 bin sözleşmeli sağlık personel alımı süreci için branş dağılımı ile ilgili ilan kılavuzu ÖSYM’ye Sağlık Bakanlığı tarafından gönderildi. Kadro dağılımı ise şu şekilde olacak.

5.175 Hemşire
800 Ebe
3.293 Sağlık Teknisyeni/ Sağlık Teknikeri,
Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi.

10 bin sürekli işçi alımı kadroları belli oldu. temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak alınacaktır.

Başvurular ne zaman yapılacak. Sürekli işçi alımı başvurular 15 Mart ile 21 Mart 2022 tarihleri arasında alınacak. Sürekli işçi başvurular için İŞKUR e-şube portalı üzerinden alım olacaktır. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.