İşçi Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 47 Sürekli İşçi Alacak!

Yazan  | 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Uludağ Alan Başkanlığında istihdam edilmek üzere 375 sayılı KHK gereğince 47 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek. Kimler başvuru yapabilir haberimizin devamındadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ortaöğretim, önlisans, lisans 2022 Kpss (B) grubu puan türünden en az 70 ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Büro Görevlisi, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Şoför, Teknisyen ve Destek Personeli, Avukat, Şehir Plancısı, Mimar, Peyzaj Mimarı, Mühendis, Biyolog, İdari Uzman olarak farklı kadrolarda 47 sürekli işçi alımı yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

-657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımak,

-2022 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu puan şartı mevcut olup; lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSS P3, ön lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSS P93, ortaöğretim mezuniyeti gereken unvanlarda KPSS P94 puan türlerinden asgari 70 puan almaları,

-Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını aşmamış olmak, (İç Denetçi hariç)

-Koruma ve Güvenlik Görevlisi için başvuru yapacak erkek adayların -170 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’ten fazla, 13’den az olmamak, (Örneğin;170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+15=85’ten fazla, 70-13=57’ten az olmaması gerekmektedir.)

-Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımları için başvuru yapacak kadın adayların -160 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’ten fazla,13’den az olmamak, (Örneğin; 160 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 60+15=75’ten fazla, 60-13=47’ten az olmaması gerekmektedir.)

-Şoför kadrosu için başvuru yapacak adayların görevinin gerektirdiği sınıfta en az üç yıl önce alınmış D sınıfı sürücü ve SRC belgesine sahip olmak başvuru genel ve özel şartları arasında sayılmıştır.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Kültür ve Turizm Bakanlığı sürekli işçi alımı için başvuru tarihi 15 Eylül 2023 tarihinde başlayıp, 29 Eylül 2023 tarihinde sona erecektir. Sınava başvuru yapacak adayların e-Devlet Kapısı üzerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı !https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr! üzerinden online olarak
başvurularını gerçekleştirecektir.

Sözlü giriş sınavına katılacak adayların listesi Kültür ve Turizm Bakanlığının internet sitesinde 09 Eylül 2023 tarihinde ilan edilecektir.

Uludağ Alan Başkanlığı Sürekli İşçi Alımı Kontenjanları;

(5) Büro Görevlisi,
(10) Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
(2) Şoför,
(1) Teknisyen ve
(5) Destek Personeli,
(1) Avukat,
(5) Şehir Plancısı,
(2) Mimar,
(1) Peyzaj Mimarı,
(6)Mühendis,
(1) Biyolog,
(7) İdari Uzman

Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.