Memur Alımı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Memuru Alımı ile 524 Personel Alımı Yapacak!

Yazan  | 

Ticaret Bakanlığından son dakika ilan geldi. Sözleşmeli istihdam açıklayan Bakanlığın en çok beklenen ilanlardan birini daha açıkladı. Ticaret Bakanlığı gümrük muhafaza memuru alımı ilanı kadro dağılımı ila başvuru şartları neler olduğu şu şekilde belirlendi.

657 sayılı DMK’nın 4B maddesindeki şartları taşıyan adaylardan muayene memuru sözlü sınavla alınacaktır. Gümrük muhafaza memuru alımlarında ise fiziki yeterlilik sınavı ile sözlü sınav gerçekleştirilecektir. Her iki alımlarda da Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aranacaktır.

Sözleşmeli muayene memuru 42 kişi , sözleşmeli gümrük muhafaza memuru 309kişi, büro personeli gümrük dış ticaret bölge müdürlüğüne 157, Ticaret İl müdürlüğüne 7, Merkez teşkilatına 10 kişi  olmak üzere toplamda 524 kişi istihdam edilecektir.

Başvuru Tarihi Nedir? Başvurular 15 mart 2022 tarihinde alınmaya başlanacaktır. Son başvuru tarihi ise 22 Nisan 2022 tarihi 17:00’a kadar olarak açıklanmıştır. Başvurular nasıl yapılacak? Müracaatlar elektronik ortamda alınacaktır. Buna göre posta ile başvuru alınmayacak olup Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden başvuru gerçekleştirecektir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den 2020 yılı puan türleri esas alınacaktır. Yaş şartında ise muayene memuru için 35 yaşını doldurmamış olmak, gümrük muhafaza memurluğunda 30 yaşını doldurmamış  olmak gerekmektedir.  Gümrük muhafaza alımı ilanında fiziki şartlar aranacaktır. Genel başvuru şartları ile diğer detayların tamamı için ilan kılavuzunda yer almaktadır. İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.