Memur Alımı

Rekabet Uzman Yardımcısı Ne İşi Yapar, Maaşı, 2021 Taban Puanları!

Yazan  | 

Rekabet Kurumu 60 personel alımı ilanı açıklandı. Buna göre Rekabet kurumu uzman yardımcısı maaşı nedir? Rekabet uzman yardımcısı ne işi yapar görevleri ve daha önceki alım olan 2021 taban puanı kaçtır sorularının cevapları haberde.

25 genel, 25 hukuk ve 10 bilişim alanında olmak üzere lisans mezunu rekabet kurumu memur alımı başvuruları başlıyor. Müracaatlar 11 Nisan ile 11 mayıs 2022 tarihleri arasında alınacak. Başvuru e-devlet üzerinden gerçekleştirilecek.

KPSS Şartı Nedir? Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adaylar müracaat yapabilirler. Hukuk alanındaki istihdamda 80 puan almış olmak gerekmektedir. Bilişim alanındaki alımlarda ise p1 ve P2 alanlarından 80 üzeri almış olmak. Genel başvurulardaki istihdamda ilgili puan türlerinden en az 80 gereli olacaktır.

Son olarak 23 Mart 2021 yılında tamamlanan ilanda 30 kişi alınmıştı. Sınava katılacak aday sayısı kontenjanın 20 katı olarak açılandı. Buna göre rekabet kurumu 2021 yılı taban puanları şu şekildedir.

Genel alanda 300 kişi sınava katılmaya hak kazandı. Taban Puanı 89,19 oldu. Hukuk Gurubunda ise 200 kişilik sınava katılımda 88,18 olarak en düşük puan oluştu. Bilişim alanındaki alımda ise 100 kişi sınava katılabildi. Taban puan 87,47 olarak açıklandı.

Rekabet uzman yardımcısı ne işi yapar ve görevleri nedir sorusunun cevabı şu şekildedir. Bu kadrodaki çalışanlar inceleme ve denetim yetkisine sahip olarak Kurumda istihdam edilirler. A grubu mesleklerden bir tanedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den A gurubu puan türlerinden gerekli olan puanı alma şartı aranmaktadır.

Görevde Yükselmeleri; Adaylar uzman yardımcısı olarak görev yapmaya başladıktan sonra ilgili tez ve yeterlilik sınavlarına girerek dil puanı şartına sahip olduklarında rekabet uzmanı olarak atanmaktadırlar.

Rekabet Uzman Yardımcısı 2022 maaşı ne kadar? Yeni göreve başlayan 9/3 derecesine sahip bir uzman yardımcısı 10.173,19 Tl maaş alır. Bakanlık merkez ile taşradaki maaşlarda farklık göstermekte taşra birimlerinde 9/3 derecesindeki çalışan 8110,29 Tl maaş hakkı bulunuyor. Buna eş ve çocuk yardımları eklenmeden hesaplanmıştır.

İlan için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.