Memur Alımı

MB GİB Vergi Dairesi 145 Memur Alımı İlan Kılavuzu Açıklandı!

Yazan  | 

Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı 145 memur alımı ilanı açıklandı. Resmi gazete üzerinden ilan edilen  Vergi Dairesi 145 memur alımı başvurusu ne zaman başlayacak, başvuru şartları ve alım yapılacak kadro dağılımı şu şekilde olacaktır.

GİB 145 personel alımı kadro dağılımında en çok kadro sözleşmeli destek personeli alımında olacak toplamda 83 kişilik istihdamdan, 56 hizmetli ve 27 şoför alımı olarak görevlendirilecek. 27 koruma ve güvenlik görevlisi, 24 sözleşmeli tekniker, 11 avukat olmak üzere kadrolara başvuru alınacak.

KPSS şartı var mı? Başvurularda Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aranacaktır. 2020 yılı KPSS’den en az 70 ve üzeri puana sahip adaylar müracaat yapabilirler. Eğitim alanlarına göre kpss puan türü değişecektir.

Başvurular ne zaman başlayacak belli oldu. 13 Nisan 2022 ile 22 Nisan 2022 tarihleri arasından başvuru işlemleri resmen başlayacak. Müracaat etmek isteyen adayların gelir idaresi başkanlığı alımına e-devlet şifresi veya kariyer portalı üzerinden online olarak tüm başvuru adımlarını tamamlaması gerekmektedir.

Giriş sınav tarihleri kadroya göre farklılık göstermektedir. 9-10 Haziran tekniker giriş sınavı, 6-8 Haziran sözleşmeli hizmetli alımı giriş sınavı, 2-3 haziran sözleşmeli şoför alımı sınavı ve 31 Mayıs – 1 Haziran koruma ve güvenlik görevlisi giriş sınavı yapılacak. https://www.gib.gov.tr/

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.