Memur Alımı

Devlet Su İşleri 3231 Memur Alımı Kadro Dağılımı Açıklandı! Yaş ve KPSS Şartı!

Yazan  | 

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri 3231 memur alımı kadro dağılımı belli oldu. Buna göre hangi kadroda ne kadar personel alınacak buna dair kontenjan dağılımı ile başvuru şartları merak edilen sorular arasında bulunuyor.

Bakan Vahit Kirişçi yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin 5. büyük Bakanlığı olma yolunda ilerlediği ifade edilerek 5064 kişilik kadro müjdesi verilmiştir. Tarım Bakanlığı personel alımı için 2022 yılında 3 Bin 231 personel alımı daha yapılacağı açıklandı.

Alımların büyük çoğunluğu OGM ve DSİ kadrolarına yapılacak. En çok kadro DSİ 1060 muhafaza memuru kadrosunda olacak. İkinci sırada ise 1114 Mühendis alımı branşına ayrıldığı ifade edildi. Dört yıllık bölüm mezunları için 392 veteriner hekim istihdamı yapılacak. 24 Avukat bölümünde olacak.

DSİ lise mezunu alımları; Lise mezunu başvurularında 196 destek personeli ve 182 büro personeli istihdam edilecektir. Koruma ve güvenlik görevlisi olarak 100, bekçi olarak 50 , laborant biyolog ve diğer teknik hizmetler sınıfında 23 kişi alınacaktır.

DSİ teknik personel alımı dağılımında ise 12 Pilot, 10 Tekniker, 10 Sağlık Teknikeri, 6 Teknisyen, 6 Helikopter Makinisti olarak dağılım olacaktır.

Yaş şartı esnetilecek mi? Başvurularda yaş şartı aranması beklenmektedir. Adayların büyük çoğunluğu yaş şartının esnetilmesini talep etmektedirler. Resmi açıklama henüz yapılmazken, 35 yaş şartı istenilebilir. KPSS şartında ise en az 70 ve üzeri kpss şartı aranması beklenilmektedir.

DSİ memur alımı ilanı açıklanması bekleniyor. Alımların önümüzdeki aylarda ilan edilmesi ve başvuru şartları ile diğer detayların ilan edilmesi için geri sayım başladı. İşçi Personel Alımı adaylarına gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.