Memur Alımı

MEB 99 Farklı Branşta 19.969 Personel Alımında 50 KPSS Şartı Aranacak!

Yazan  | 

Milli Eğitim Bakanlığı 19 bin 969 personel alımı ilanı yayımlandı. Buna göre Başvurular ne zaman başlayacak? Başvuru şartı nedir? MEB öğretmen alımı detayları şu şekilde.

99 farklı branşta öğretmen alımı ilamı açıklandı. Eğitim ve öğretim döneminde görev alacak olan personel adayları başvuruları bayram sonrasında başlayacaktır.

MEB öğretmen alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Öğretmen atamaları 18 Temmuz tarihinde alınmaya başlanacaktır. Son başvuru tarihi ise 26 Temmuz olarak açıklanmıştır. Başvurularda KPSS puanına göre gerçekleşecektir.

KPSS şartı nedir? Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den en az 50 ve üzeri puan almak ilk başvuruda yeterli olacaktır. Atamalar 99 farklı branşta yapılacaktır. Tercihlerde en çok kontenjan ayrılan kadrolar şu şekilde olacaktır.

Okul öncesi öğretmeni 7503, sınıf öğretmeni 2223, Özel eğitim öğretmeni 1250, ilköğretim matematik öğretmeni 1004, Türkçe öğretmeni 552, Türk Dili ve Edebiyatı 616 olarak açıklandı.

Adaylar 26 temmuz tarihine kadar merkezi tercihlerinin tamamlanmasının ardından 29 temmuz tarihinde sözlü sınav merkezleri açıklanacak. 1 ile 13 Ağustos tarihleri arasında sözlü sınav gerçekleştirilecek. Sözlü sınav sonuçları ise 16 Ağustos tarihinde açıklanacaktır. Atama tercihleri 27 ile 31 Ağustos tarihlerinde alınacaktır. Atama sonuçları 1 Eylül tarihinde belli olacak.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.