Memur Alımı

İski Mühendis Maaşları Nedir? KPSS’siz 223 Personel Alınacak!

Yazan  | 

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ personel alımı ilanı açıkladı. Buna göre iski mühendis maaşları 2022 nedir? Hangi kadrolarda personel alınacak ve başvuru şartları nedir haberde.

Resmi Gazetede ilan edilen İski memur alımı ilanı ayrıntılarına göre en çok kadro mühendis alımında olacak. 116 mühendis, 39 tekniker ile 37 teknisyen alımı dışında mimar, restoretör, kimyager, peysajcı, ekonomist, laborant, tercüman ve biyolog kadroları başvuru alacaktır.

Adaylar başvurularda herhangi KPSS şartı aranmayacak. Yabacı Dil sınavlarından YDS puanı şartı istenilecektir. YDS dil puanı bazı branşlar için aranacak. Yabancı dil puanı olmayan adaylarda başvuru yapabileceklerdir. Yaş şartında 30 yaşını doldurmamış olmak şartı ile başvuru yapabileceklerdir.

İski başvuruları ne zaman başlayacağı da belli oldu. Buna göre 15 Ağustos ile 19 Ağustos tarihleri arasında başvuru işlemleri alınacaktır. Müracaatlar e-devlet üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecektir.

Müracaat edilen kadro için toplamda 5 katı kadar aday sınava girebilecektir. toplam sınava katılacak aday sayısı 1115 olarak açıklanmıştır.

Sınava girecek adayların listesi www.iski.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

İski mühendis maaşı nedir? 2022 yılı Temmuz ayı sonrası en düşük mühendis maaşları 8 bin 773 lt olarak belirlendi. Buna göre maaşlar çalışan personelin derece ve kıdemine göre farklılık göstermektedir. En düşük 8 bin civarında maaş hakları bulunan çalışanlar en yüksek 11 Bin 350 Tl aralığında değişmektedir.

İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.