Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız 180 Memur Alımı Açıkladı!

Yazan  | 

Resmi Gazete üzerinden ilan edilen KPSS şartsız personel alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığına 180 memur alımı yapılacak.

Başvuru ilan kılavuzuna göre adayların 3 farklı kadrodaki alımlarda YDS puanı istenilecek. Başvurularda 75 konsolosluk ve ihdisas memuru, 75 meslek memuru ile 30 hukuk uzmanı olarak alım olacak.

Adayların 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki şartları taşımları gerekli olacak. Başvurularda yaş şartı aranacaktır.  Hukuk uzmanı alımında 45 diğer kadrolarda ise 35 yaş gerekli olacaktır.

Başvurular ilan edilen kadroya göre farklılık göstermektedir. Buna göre Hukuk uzmanı için 7 Kasım ile 18 Kasım tarihleri arasında başvuru alınacak. Konsolosluk ve ihdisas memuru için 1 Ağustos ile 12 Ağustos tarihleri arasında başvuru alınacaktır. Meslek memuru kadrosunda 18 Temmuz ile 29 Temmuz tarihleri arasında başvuru alınacaktır.

Başvurular nasıl yapılacak? Müracaatlar https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden kariyer portalından gerçekleştirilecek.

Yabancı Dil YDS puanı şartlarında İngilizce Almanca ve Fransızca, İspanyolca, İtalyanca Portekizce, Yunanca, Çince, Japonca dillerinden asgari puana sahip olmak gerekli olacaktır.

Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız memur alımı ilanına erişmek için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.