Sözleşmeli Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 206 Personel Alımı Kadro ve Başvuru Şartı!

Yazan  | 

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı açıklandı. 2 farklı ilanda çok sayıda sözleşmeli memur alımı yapılacağı müjdesi geldi. Karar resmi gazetenin 1 Nisan 2022 tarihli bölümünde paylaşıldı.

137 kişilik sözleşmeli alım ilanında avukat, çocuk gelişimcisi, koruma ve güvenlik görevlisi kadrolarında alım olacak. Bu ilana başvurular 11 Nisan tarihi ile 25 tarihleri arasında alınacak. Koruma ve güvenlik görevlisi alımında KPSS puan türlerinden 55 ve üzeri puan almış olmak gerekli olacak.

Lise ve dengi okullardan mezun koruma ve güvenlik görevlisi alımı kadro sayısı 35 olarak açıklandı. Bu pozisyonda 35 yaşını doldurmamış olmak gerekli olacak. Fiziki şartlarda 170 cm’den kısa olmamak ve boy kilo endeksinin 13’den az 15’ten fazla olmaması gerekli olacak.

35 kişilik alımda kadro dağılımı; Artvin (1), Bilecik (1), Bursa (1), Çorum (1), Denizli (1), Diyarbakır (1), Edirne (1), Erzurum (3), Giresun (1), Gümüşhane (1), Hakkâri (2), Isparta (2), Kars (2), Kastamonu (2), Kayseri (1), Konya (1), Mardin (2), Mersin (1), Sakarya (1), Sivas (1), Şanlıurfa (2), Tokat (1), Van (2), Yozgat (2), Zonguldak (1)

Başvurular kariyer kapısı üzerinden gerçekleştirilecek. Eğitim mezuniyetine göre bir kadro için başvuru alınacaktır. İlana erişmek için tıklayın

Bakanlığın sözleşmeli personel alımından bir diğerinde ise müze araştırmacısı, arkeolog kadrolarında istihdamlar sağlanacaktır. Bu kadrolar için ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak gereli olacaktır. iki kadro için toplamda 69 kişi alınacaktır. İlan için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.