Sözleşmeli Personel Alımı

Enerji Bakanlığı 65 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! Güvenlik Görevlisi!

Yazan  | 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı farklı kadrolarda toplam 65 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvuru şartları ve tarihi nelerdir? Hangi kadrolarda alım olacaktır? Sayfamızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koruma güvenlik görevlisi, destek personeli, teknisyen ve büro personeli olarak sözleşmeli personel alımı yapacaktır.

Sözleşmeli koruma güvenlik personeli olarak 10 kişi alacaktır. Başvuru şartı olarak 2020 yılı KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir. Başvuru yapacak adayların 30 yaşından gün almamış olması istenmektedir.

Sözleşmeli destek personeli temizlik olarak 12 erkek personel alımı olacaktır. Ayrıca 8 kadın destek personeli temizlik alımı da yapılacaktır. Başvuru şartı olarak 2020 yılı KPSS P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

10 tane erkek destek personeli şoför alımı başvuru şartı olarak yine 2020 KPSS P93 ve P94 puan türlerinden 70 puan almış olmak ve 35 yaşını aşmamış olmak istenmektedir.

Teknisyen elektrik kadrosu için liselerin elektrik elektronik teknolojisi, elektrik tesisatları ve pano montörü bölümlerinden mezun  olmak şartı vardır. Teknisyen inşaat kadrosu alım için ise lise ve dengi okulların inşaat teknolojisi yapı yüzey kaplama ve yalıtım bölümlerinden birinden mezun şartı aranmaktadır. Teknisyen mobilya ve teknisyen sıhhi tesisat için de ilanda belirtilen ilgili bölümlerden mezun şartı aranmaktadır. Yine başvuru yapacak adaylar arasında kpss şartı vardır.

Enerji Bakanlığı’nın 65 kişilik istihdamında yer alan kadrolardan bir diğerinde ise; 20 büro personeli alımı olarak gerçekleştirecektir. Bu kadrodaki alımlardan 30 yaşını aşmamış olmak ve kpss den en az 70 puan almış olmak başvuru şartları arasındadır.

Başvurular nasıl yapılacak? Adaylar başvurularını kariyer kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebileceklerdir. Başvuru tarihi 09/05/2022 tarihinde başlayıp 20/05/2022 tarihinde sona erecektir. Adayların başvuru sonuçlarını yine kariyer kapısı üzerinden https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr takip etmeleri gerekmektedirler.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.