Personel Alımı

Jandarma Lojistik Uzman Erbaş Maaşları 2022 Nedir? 250 Erbaş Alımı İlanı!

Yazan  | 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığından yeni duyuru geldi. Jandarma lojistik uzman erbaş maaşları nedir? Jandarma lojistik uzman erbaş alımı kadrosunda yeni ilanlar 250 uzman erbaş alımı başvurusu ne zaman yapılacak?

Adaylar ilan kılavuzundaki genel ve özel başvuru şartlarına sahip olması ile birlikte 8 Nisan ile 24 Nisan tarihleri arasında müracaat yapabilecekler. Başvuru şartlarından bir tanesi olan KPSS puanı şartı 50 olarak açıklandı. Eğitim şartı ise lise ve önlisans mezunu olmak yeterli olacak.

Yaş şartlarında ise 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak istenilecektir. Askerliğini yapmış olmak şartı istenilmeyecektir. hali hazırda askerliğini yapmakta iken başvuru yapanlar için ise komutanlıklarından 80 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir.

İlan kılavuzu için tıklayın

Jandarma lojistik uzman erbaş maaşı ne kadar oldu belli oldu. 2022 yılında yeni göreve başlayan bir erbaş 6500 ile 8000 Tl arası maaş almaktadır. Uzman çavuş 2022 maaşına görev yaptığı yere göre de farklılık göstermektedir. Eş durumu, çocuk sayısı gibi aile geçim indirimleri de sağlanmaktadır. Uzman erbaşlıktan subaylığa geçiş başvuru nasıl yapılır?

Uzman erbaş olarak görev yapmakta iken yeni bir subaylığa geçiş ilanı açıklandığında adayların bu geçiş sınavına girerek görevde yükselmeyi kazanması gerekmektedir.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.