Personel Alımı

2022 Nisan İşkur TYP Alımı ile Kamuya 1390 Personel Alınacak!

Yazan  | 

Toplum yararına programı kapsamında İşkur Typ alımı Nisan ayı ilanları açıklandı.  Aile Çalışma Bakanlığı ile İl Özel İdaresi kurumlarına 50’den fazla ilde toplamda 1300 personel alımı kadro dağılımı ve başvuru detayları şu şekilde;

Başvuru yapacak olan adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Emeklilik yaşlılık yada malullük aylığı almıyor olması gerekmektedir. Hane halkı gelirin asgari ücretinin 1.5 katından fazla olmaması gereken şartlardan bir tanesidir.

Nisan Typ alımı ilanları il dağılımı belli oldu. En çok alım yapılacak illerden bir tanesi 600 ile Kastamonu ilindedir. Ankara ilinde ise ikinci sırada 90 kişi alınacaktır. Diğer illerde Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Düzce, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Hatay illerinde 10 kişi alınacak.

Başvurular nasıl yapılacak. Öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Başvuruları internet üzerinden yapmak için hangi ilde müracaat edecek iseniz o ili seçmeniz ve arama butonuna basmanız gerekmektedir.

Kamusal alt yapının yenilenmesi, temizlik görevlisi ve çevre temizliği uygulama alanlarındaki alımlarda herhangi bir kpss şartı aranmayacak. İşkur’da açıklanan liste yöntemi yada kura ile alım olacaktır. İşkur e-şube üzerinden  yeni typ alımı ilanları ne zaman açıklanacak ve kura sonuçları ne zaman belli olur detaylarını aktarmaya devam edeceğiz.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.