Memur Alımı

İstanbul Üniversitesi 299 Memur Alımı İlanı Kadro Dağılımı ve Başvuru Şartları!

Yazan  | 

İstanbul Üniversitesinden son dakika 299 personel alımı ilanı açıklandı. Eğitim şartlarında en az lise, önlisans ve lisans mezunu olmak şartı ile adaylar bu ilana başvuru yapabilecekler. 657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilecek olan personeller için açıklanan kadro dağılımı ise şu şekilde olacak.

Kadro Dağılımı Nedir?

Dört yıllık lisans mezunu olan adaylar psikolog, biyolog kadrolarında 1 kişi alınacak. Fizyoterapist, diyetisyen olarak 2 kişi alınacak. Lisans büro memuru alımı ise 27 kişi olacak.

İki yıllık önlisans mezunu alımlarında ise patoloji, diyaliz teknikeri 1 kişi, eczane, elektronörofizyoloji teknikeri olarak 2, Röntgen 3, Tıbbi görüntüleme ve tıbbi laboratuar 5, laborant olarak 9 kişi ve bu eğitim düzeyindeki en çok alım 23 kişi ile büro personeli kadrosunda olacak.

Lise mezunu başvuru yapacak adayların koruma ve güvenlik görevlisi olarak 15, hasta bakımı ve temizliği alnında 50, temizlik görevlisi olarak ise 150 kişi alınacak.

Başvuru Genel Şartları;

KPSS Şartı Nedir?

İstanbul Üniversitesi koruma ve güvenlik görevlisi alımında 2020 kpss P94 puan türünden en az 50 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir. Lise mezunu destek personeli başvurularında 60 Kpss şartı bulunmaktadır. Büro personeli alımında ise 2020 Kpss türünden en az 70 ve üzeri puan almak gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak ve Ne Zaman Sona Erecek?

İstanbul Üniversitesi 299 personel alımı başvuruları 20 Ocak tarihinde başladı. 3 Şubat 2022 tarihine kadar başvuralar İstanbul Üniversitesi resmi internet sitesi aracılığı ile alınmaya devam edilecektir.

İstanbul Üniversitesi 2022 yılı ilanı için tıklayın

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden Düzeltme İlanı;

Üniversitenin 20 Ocak 2022 tarihli açıkladığı karara göre büro personeli kadrosunda EKPSS ile ilgili olan hüküm iptal edildi. Buna göre 2018 ve 2020 KPSS P94 puan türünden en az 60 ve üzeri puana sahip adaylar bu alım başvuru yapabilirler.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.