Personel Alımı

GSP 500 Gençlik Çalışanı Alımı Yapacak! Başvuru Şartları ve Maaşları Nedir?

Yazan  | 

Gençlik ve Spor Bakanlığına 1575 memur alımı ilanı müjdesi ile birlikte 2022 yılı gençlik çalışanı alımı yapılacak. Adaylar bu kadrodaki başvurularını nasıl yapabilirler, başvuru şartları nedir ve gençlik çalışanı maaşı ne kadar soruların cevaplarını işçi personel alımı ekibi olarak derledik.

Gençlik Çalışanı Nedir?

Bu kadro sadece Gneçlik ve Spor Bakanlığı merkez ve taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere istihdam edilen bir branştır. Görevleri ise gençlerin bireyselve sosyal gelişmine yönelik olrak düzenlenen aktivitelerde görev alan profesyonel bir takım çalışanıdır. Bakanlığın faaliyetleri kapsamında ublunan bir çok projede görevlendirilerek, rehberlik ederler. Genç girişimcilik faaliyetleri, gençlik projeleri, sosyal yaşamda yer alan bazı problemlerin çözümünde de ortak çalışmalar yaparlar.

2022 Yılı Gençlik Çalışanı Maaşı Ne Kadar?

2021 yılının sona ermesi  ile birlikte kamu kuurm ve kuruluşlarındaki maaşlar 3 Ocak 2022 tarihinde netlik kazanackatır. Memur maaşlarında Ocak ve Temmuz aylarında yılda iki kez maaş artışı yapılmaktadır. Bunun dışında enflasyon artışları da maaşa yansıtılmaktadır. yeni işe başlayan, bekar, lisans mezunu olarak gençlik çalışanı maaşları ortalaamala olarak 3817,25 Tl ile  7495,83 arasında değişmektedir. Maaş geliri mezuniyete, memurun derecesine göre değişiklik göstermektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı açıkladığı 5 Grup alım kadro dağılımı ve eğitim şartları ise şu şekilde olacaktır.

  1. Grupta resim, heykel, grafik, seramik, geleneksel Türk sanatları, fotoğraf, müzik, film tasarımı bölümlerinden meuzn olan adyalara yöenlik olarak 65 kişi alınacaktır.
  2. Grupta ise Lisans spor eğitimi ile beden eğitimi bölümlerinden meuzn olanlar başvuru yapabileckeler. Bu alanda 30 kişi istihdam edilecek.
  3. Gruptkai alımlarda Üniversitelerin herhangi bölümlerinden meuzn olmak şartı ile toplam 45 kişi alınacak.
  4. Grup, bilgisayar ve teknoloji bölümlerinden eğitimlerini tamamlamış olan adaylara yönelik olarak 60 kişi istihdam edilecek.
  5. Grup en çok kadronun ayrıldığı bölümdür. Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Liderliğiş yetiştirme eğitimlerini tammalamış ve bu alandaki sertifikasına sahip adaylara yönelik olacaktır. Sertifikalı alımlar 300 kişi olacaktır.

Diğer başvuru şartlarına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Gençlik Liderliği yetiştirme eğitimi başvuruları bu alanda kendini geliştirmek isteyen adaylara yöenlik olarak bir çok ilde mülakat sınavı yapılmaktadır. Afyonkarahisar, Çorum, Balıkesir, Düzce, Elazığ, Hatay, Kars, İstanbul, Msrdin, Muğla, Trabzon ve Sivas illerinde mülakat slisteleri yayımlanmıştır.

Bakanlığın Spor Uzmanı, Yurt Yönetim Perosneli, Psikolog alımları için de başvurular alınacaktır. Başvurular ne zaman başlayacğaı da bleli oldu. Buna göre 24 Ocak tarihi ile 31 Ocak tarihleri arasında müracaatlar alınacaktır. İlan kılavuzu aşağıdaki linkten erişebilrisiniz..

Gençlik Spor Bakanlığı 1575 Memur Alımı İlan Klavuzu Açıklandı!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.