Haber

GiB 3 Bin İşçi Personel Memur Alımı Yapacak

Yazan  | 

GiB 3 Bin İşçi Personel Memur Alımı Yapacak

Gelir İdaresi Başkanlığı Bu Yıl 3 Bin Personel Alacak

Gelir İdaresi Başkanlığın 2015 yılı performans programı açıklandı. Bu programa gören 2014 yılı sonu itibari ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nda merkezde 765 kişi ve taşrada 39.967 kişi olmak üzere toplam 40.732 personel istihdam edilmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı performans programında yer alan başka bir bilgide ise bu rakamın çok üzerinde GİB personelinin önüne yeni bir imkan sağlanacak. Personellerin yurtdışında lisansüstü, staj ve seminer imkanları kazanması için çalışmalar yapılıyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı 2015 yılında yine personel istihdam etmeye devam edecek. gelir uzman yardımcısı 1500, avukat 150, koruma ve güvenlik görevlisi 200, şoför 200 ve hizmetli 200 olmak üzere personel istihdamı hedefleniyor. Aynı zamanda Gelir İdaresi Başkanlığı 2015 yılı içerisinde vergi müfettiş yardımcısı alımı da yapmayı planlıyor. Bu alımla birlikte istihdam sayısı 3 bini bulacak.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından görevde yükselme sınavlarının yapılmasına da ihtiyaçlar doğrultusunda hız verilecek.

tasra

4 Comments

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.