Memur Alımı

Arff Memuru Maaşı Nedir? Görevleri DHMİ Arff Memuru Alımı 2022 İlanı Geldi!

Yazan  | 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ arff memuru maaşı nedir? 2022 yılı arff personeli alımı ilanı açıklandı. Bu kapsamda alım yapılacak olan personel detayları şu şekilde olacaktır

Arff memuru nedir? Bu kadro çalışan personeller 7 gün 24 saat mesai gözetimi ile çalışmaktadırlar. ARFF anlamı İngilizce bir kelimeden gelmektedir. Buna göre Airca recue and Fire Fighng kelimelerinin kısaltılmasıdır.

Uluslararası sicil havacılık teşkilatın standartlarında eğitim gören bu çalışanlar havadaki yada yerdeki uçaklardaki acil durum kaza kırım gibi durumlara müdahale ederler. İtfaiye eri görevlisi ile bu kadro bir çok zaman bir biriyle karıştırılmaktadır. İki kadro bir birinden ayrıdır. Arff memuru olmak için istenilen şartlar nedir?

Arff memuru olmak için fiziki şartlar aranmaktadır. Erkek adayların en az 165 cm’den uzun boylu olması gerekmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı ile başvuru yapılabilmektedir. Kamu kurumunda çalışanlarda bu kadroya geçiş yapabilmektedir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel müdürlüğü tarafından açıklanan 2022/1 kpss tercihlerinde 196 personel alınacağı açıklandı. Bu kadroda teknisyen, iş makinesi sürücü, köprü operatörü, apron memuru mühendis ile 72 arff memuru alımı olacaktır. Başvuru nitelik kodları şu şekildedir.

3331, 6510 7302 7307 7322 nitelik kodlarına sahip olmak gerekmektedir. Başvurular 30 haziran ile 7 Temmuz tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden alınacaktır. İlan kılavuzu için https://www.osym.gov.tr/TR,23840/kpss-20221-bazi-kamu-kurum-ve-kuruluslarinin-kadro-ve-pozisyonlarina-yerlestirme-yapmak-icin-adaylardan-tercih-alinmasi-30062022.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

3331 nitelik kodundaki başvuru şartı; İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak olarak açıklanmıştır.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.