Sözleşmeli Personel Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 422 Personel Alımı Başvuru Şartı Nedir? Kadrolar!

Yazan  | 

Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden son dakika 422 sözleşmeli personel alımı ilanı geldi. KPSS B puan türüne göre yapılacak olan alımlarda başvuru ne zaman başlayacak? Son başvuru tarihi nedir ve kadrolar enler soruların cevapları şu şekilde açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanına göre çok sayıda mühendis ve büro personeli alımı yapılacaktır. Taşra ve Bakanlık merkez teşkilatlarında görevlendirilecek olan büro memurlarının eğitim şartları ise şu şekilde olacaktır.

Kadrolar! Merkez büro personeli için üniversitelerin  Lisans bölümlerinden,; Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi, İşletme, İktisat, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Önlisans mezunu için ise Emlak Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi veya Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama bölümlerinden mezun olanlar başvuru yapabilecekler.

Çevre mühendisi, İnşaat, Makine, Harita, Elektrik, Jeoloji, Jeofizik mühendisi alımı mühendislik kadroları arasında sıralanmıştır. Mimar ve şehir planlayıcısı da yine açıklanan kadro dağılımı arasında yer almaktadır.

Başvuruda KPSS Şartı! KPSS Şartı Var mı? Kamu Personeli Seçme Sınavı 2020-KPSS’den; lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az 70 puana sahip olmak gerekmektedir.

Başvuru Tarihi ve başvuru şekli nedir?

Başvurular 8 Şubat 2022 tarihinde başlayacak ve 21 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecektir. 21 Şubat 23:59’da başvurular sona erecektir.  Şahsen başvuru ile posta ile başvuru kabul edilmeyecektir. E-devlet üzerinden online olarak müracaatlar alınacaktır.

Genel Başvuru Şartları Nedir?

Çevre ve Şehircilik bakanlığı 422 Sözleşmeli Memur Alımı İlan Kılavuzu İçin tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.