Memur Alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 35 Memur Alımı Uzman Giriş Sınavı İlanı!

Yazan  | 

Türkiye genelinde kamu kurum ve kuruluşları 2022 Şubat ayı ilanları açıklanmaya devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 35 personel alımı başvuru ilanı detayları belli oldu. Başvurularda istenilen genel şartları şu şekilde olacak.

657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımak,

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun olmak ve başvuru yapılacak olan alandaki eğitim kurumundan mezun olmak

KPSS 2020 ve 2021 yılı sınavlarından ilgili puan türünden en az 70 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.

Yaş şartlarında 1 Ocak 2022 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak? Başvurular kariyer kapısı zerinden e-devlet ile yapılacaktır. Elektronik ortamdaki müracaatlar 23 ocak tarihinde alınmaya başlayacak olup 6 Mart 2022 tarihi saat 23.59’a kadar devam edecek. Şahsen başvuru ile post aile müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Sözlü sınava girecek adaylar KPSS puan türüne göre en yüksek puandan başlanarak sıralama 4 katı kadar aday katılabilecek. Sözlü sınava hak kazanan adaylar www.sanayi.gov.tr adresi üzerinden ilan edilerek kariyer kapısı üzerinden de öğrenilebilecek.

Alım yapılacak olan bölümler kadro sayısı ile kpss puan türleri de şu şekilde olacaktır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uzman yardımcısı sınav ilanı ve ilan ilan kılavuzuna erişmek için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.