Personel Alımı

Besni Belediyesi Tahsildar Alımı 60 KPSS ile Yapılacak!

Yazan  | 

Türkiye geneli kamu kurumları memur alımı ilanları gelmeye devam ediyor. Adıyaman ili Besni Belediyesi Tahsildar alımı ilanı resmi gazetede ilan edildi. Başvuru şartları nedir?

Erkek ve kadın adayların başvuru yapabileceği tahsildar personeli alımında düşük kpss şartı ile müracaatlar gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda 2020 yılı KPSS P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almak gerekmektedir.

Başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A)  fıkrasında belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir. Ayrıca en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak başvuru özel şartlarındandır.

Başvuru tarihleri nedir? İlana müracaatlar 27 Haziran 2022 ile 29 Haziran 2022 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilecektir. (09:00-17:00 saatleri mesai saatleri) Elektronik ortamdaki müracaatlar ise  info@besni.bel.tr e-posta adresine yapılabilecektir.

Sınav girmeye hak kazanan adaylar 08/07/2022 tarihinde belediyenin ilan tablosunda ve belediyenin internet sayfasında www.besni.bel.tr ilan edilecektir. 18/07/2022 tarihinde hak kazanan adaylar arasında Besni Belediyesi’nin Meclis Salonunda saat 10,00’da sözlü sınav yapılacaktır. Sınav sonuçlarına yedi gün içerisinde itiraz hakkı da vardır.

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.