Personel Alımı

Aile Bakanlığı 1500 Asdep Personel Alımı Başvuru Şartı ve Başvuru Tarihi!

Yazan  | 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı açıklandı. Toplamı 4175 kişiye karşı alım ilanında 1500 kişi asdep alımı olarak gerçekleştirilecek.

Asdep Personeli Maaşları Nedir? 

Asdep personelleri; aile danışma merkezlerinde, yaşlılık hizmet merkezlerinde, çocuk merkezleri, Gençlik Merkezi ve toplum merkezlerinde görev yapan çalışanlar verilen isimdir. 2021 yılı maaş tablosu bakıldığında yeni göreve başlayan çalışan, yaklaşık 6 bin 500 TL maaş almaktadır. 2022 yılı Ocak ayından itibaren, maaşlara enflasyon ve toplu sözleşme artışları eklenecektir.

Aile Sosyal destek personeli olarak toplamda 1500 kişilik alım bölüm dağılımı tablosu açıklandı. En çok kadro sosyal hizmet Sosyal Hizmetler ve sosyal çalışmalar bölümünde olacak.

  • Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler ve Sosyal Çalışmalar 530,
  • Psikoloji 500,
  • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 200,
  • Sosyoloji 100,
  • Çocuk Gelişimi 90,
  • Aile ve Tüketici Bilimleri 80 olarak açıklandı.

Asdep Alımı Genel Başvuru Şartları Nedir?

657 sayılı devlet memurları kanunu 48/A bendinin 4, 5, 6, 7 numaralı alt bentlerindeki şartları taşımak gerekmektedir.

Başvuru son tarihi itibarıyla istenilen bölümlerden mezun olmak gerekmektedir.

Daha önce sözleşme olarak çalışmaktayken sözleşmesi aykırılık nedeniyle sözleşmeleri feshedilenler, fesih tarihinden itibaren bir geçmedikçe yeniden istihdam edilemezler.

Aile Destek personeli asdep özel başvuru şartları nedir?

Adaylardan istenilen genel başvuru şartları yanı sıra özel başvuru şartlarını şu şekilde açıklanmıştır. KPSS şartına göre; 2020 yılı KPSS B puan türünden en az 60 puan almak gerekiyor.

Eğitim şartlarında ise; Yüksek Öğrenim kurumlarından en az Lisans mezunu olup sosyal hizmet, sosyal çalışmalar sosyal hizmette psikoloji çocuk gelişimi sosyoloji psikolojik danışma ve rehberlik ve aile ve tüketici bilimleri bölümleri birinden mezun olmak.

Başvuru İlan Kılavuzu

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.