Memur Alımı

Adalet Bakanlığı Adli Tıp 124 Memur Alımı Kadro Dağılımı! Başvuru Şartı!

Yazan  | 

Adalet Bakanlığı Adli tıp 124 memur alımı yapılacak. Başvuruya ilişkin detaylar resmi gazete üzerinden ilan edildi. İlan kılavuzu ve diğer detayları şu şekilde olacak.

Eğitim düzeyinde lise önlisans ve lisans mezunu olan atk 124 memur alımı başvurusunda kadrolarda yaş şartı aranacaktır. Diğer yandan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartında ise 2020 ve 2021 yıllarında sınava girmiş olup en az 70 ve üzeri kpss puanına sahip olmak gerekmektedir.

Kadro Dağılımı Nedir? En çok kadro hizmetli destek personeli, laborant branşında bulunmaktadır. Bu branşlarda 25 kişi alınacak. Sağlık teknikeri ile Büro Personeli kadrosunda 15 kişi, kimyager teknik hizmet personelinde ise 11 kişi alınacak. Koruma ve güvenlik görevlisi alımında 5, mühendis 6, biyolog 13, teknisyen 5, hemşire 3 ve son olarak  İnfaz ve Koruma Memuru 1 kişi olarak açıklandı.

Başvurular Ne Zaman Alınacak? Adli Tıp Kurumu Personel Alımı başvurular 28 Mart tarihi itibari ile alınmaya başlanacak. Son başvuru tarihi ise 3 Nisan 2022 tarihinde sona erecek. Başvurular online olarak alınacaktır.

ATK memur alımı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecektir. Yaş şartında koruma ve güvenlik görevlisi alımında 30 yaş şartı, diğer kadrolarda ise 35 yaş şartı aranacaktır. İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.