İşçi Personel Alımı

26 31 Ocak İşkur Kamu İlanları ile 64 Farklı İlana Başvuru Devam Ediyor!

Yazan  | 

Kamu kurumlarıma memur alımı ilanlarına başvurular Türkiye İş Kurumu aracılığı ile devam ediyor. Buna göre 2022 Ocak ayının en fazla alım ilanları bir bir yayımlanmaya devam ediyor. Hangi kurumlarda başvurular devam ediyor.

  • Orman Genel Müdürlüğü
  • İl Tarım ve Orman Müdürlüğü,
  • Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü,
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı,
  • İkizdere Aslan Ekşioğlu Ali Ekşi Öğretmenevi
  • Aşkale Öğretmenevi,

Yukarıda yazılı olan kamu kurumlarının işkur üzerinden 64 farklı ilanı bulunuyor. Farklı kadrolarda geçici ve daimi süreli olarak gerçekleştirilecek istihdamlarda unvan dağılımı ise şu şekilde olacağı açıklandı.

Silahlı güvenlik görevlisi, usta gemici, baskıcı (plastik), temizlik görevlisi, büro memuru alınacak Aşçı, doğalgaz kalorifer ateşçisi, Orman işçisi, beden işçisi, bilgisayar destekli grafik tasarım operatörü alımı olacak. Görüntü ve ses sistemleri teknisyeni, fotoğrafçı, elektrikçi, mobilya dekorasyon montaj işçisi, inşaat boyacısı kadrolarında istihdamlar devam ediyor. Peki online olarak başvuru nasıl yapılacak? Başvuru şartları nedir?

Başvuru Genel şartları Nedir?

Adayların T.C. vatandaşı olmaları, yaş şartlarında en az 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kamu haklarından mahrum olmamaları istenilmektedir. Eğitim şartlarında ilkokul mezunu olanlar için yapılacak olan kura sonucunda ismini listede yer alması. Lise, önlisans ve lisans mezun adayların Kamu personeli seçme Sınavından aldıkları puanlar ile aday sayısının belirli katına kadar yapılacak olan sıralamadan isimlerinin çıkması gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular İŞKUR e-şube portalı aracılığı ile gerçekleştirilecek. Başvuru genel ve özel şartlara sahip adaylar için T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapmak ve son başvuru tarihinden önce başvuruları tamamlamak gerekmektedir.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.