Personel Alımı

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı 23 Personel Alımı Yapıyor

Yazan  | 
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 23 kişilik kadro ile personel alacak. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı 23 kişiyi iki farklı ilan ile alacak. İlk ilan Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanmış olup 20 kişi alacağını belirtti. İkinci ilan ise Devlet personel başkanlığı tarafından yapılmış olup 3 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti.
TÜSEB Sözleşmeli Personel Alımı: 
TÜSEB bünyesine, Endüstri Mühendisliği alanında 1, Elektrik Elektronik Mühendisliği alanında 1 ve Hesaplamalı Biyoloji, biyoenformatik, istatistik veya ilgili alanlarında 1 olmak üzere toplamda 3 kişilik kadro ile uzman alıyor.
Adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, yapılacak güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, askerliğini tamamlamış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, gerekli yabancı dil sınavınlarından puan almış olmak ve herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak şartları aranmaktadır. Adaylar yukarıdaki nitelikleri taşıdıkları durumunda başvurularını, en geç 12 Ekim 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.
Başvurular son başvuru günü mesai saati bitimine kadar şahsen yapılması gerekmektedir. Bunun dışında yapılan posta yolu ile veya elektronik ortamda yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Adaylar ilanın tam metnini incelemeleri durumunda başvurularını gerçekleştirebilirler. İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.
TÜSEB 20 Personel Alımı: 
ALIM KADROLARI: Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ( TÜSEB ) bünyesine, İŞKUR aracılığı ile Ankara’da, 5 Büro Memuru ( İdari İşler ) ve 1 Grafiker olmakz üere 4 kişi alacak. İstanbul ili için ise, 11 Büro Memuru ( İdari İşler ), 1 bilgisayar programcısı, 1 Grafiker alım yapılacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN NİTELİKLER: Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ( TÜSEB ) iş başvurusunda bulunacak adaylar, kadro derecesine göre ve mesleki alanına göre gerekli bilgiye sahip olmak, ÖSYM tarafından yapılmış olan 2016 ylılna ait Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunu olmak sureti ile KPSSP3 puan türünden puan almış olmak, işinde istenilen tecrüne yılına sahip olmak ve İstenilen yabancı dil sınavından gereçeli puan almış olmak şartları aranacaktır. Adaylar bu şartları taşımaları halinde başvurularını gerçekleştirebilir ve Yapılacak olan yazılı ve sözlü sınava katılabilirler.

BAŞVURULAR: Adaylar başvurularına ilanın yayımlandığı tarih itibari ile ( 26 Eylül 2017 ) başlayabilirler. Ancak başvurular en geç 10 gün içerisinde yani 05 Ekim 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını, Türkiye İş Kurumu İl Şube müdürlüklerinden veya www.iskur.gov.tr adresinden yapabilirler. Ayrıca gerçeğe aykırı belge beyanında bulunan adayların başvuruları kabul edilemez. İlanın Tam Metni için Buraya Tıklayınız

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.