Personel Alımı

THY 1200 Personel Alımı Başvuru Ekranı! Kabin Memuru Alımı Ne Zaman?

Yazan  | 

Türk Hava Yolları THY 1200 personel alımı müjdesi geldi. Kabin Memuru Alımı için açıklama Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat tarafından Dünya Gazetesine verdiği röportaj ile ifade edildi.

1000 Kabin memuru olmak üzere pilot alımı kadrosu ile birlikte toplamda 1200 kişilik istihdam detayları belli oldu. THY AO toplam çalışanı 63 bin olarak açıklandı. Bunun 27 bin 860 kişisi THY bünyesinde kalan 63 binden fazla çalışan ise iştiraklerde görev yapıyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat açıklamasında “Alacağımız pilot 200’ü geçer ama uçuşa hazır ve istediğimiz tipte bulmamız zor gibi. 1.000 civarında kabine, 100 civarında da diğer bölümlere alıyoruz.” dedi. 2022 yılında maaşlara yüzde 85 zam yaptıklarını ifade etti.

Gazeteci Mustafa Kemal Çolak’a verilen röportajın ardından merak edilen bir konu ise 1200 personel alımı başvuru ekranı oldu. Şuanda THY’de 5 farklı alanda başvuru devam ediyor. https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar linki üzerinden Dar bölge 2. pilot, kaptan pilot, geniş gövde 2. pilot ve dar gövde kaptan pilot kadrosunda başvurular sürüyor.

Başvuru nasıl yapılacak? Başvuru ekranı için yukarıdaki linki açınız ve ilgili ilana basarak e-posta ile şifre girişi yapın. Eğer üyeliğiniz bulunmuyor ise Yeni aday bölümünü kullanarak, bilgileriniz girişini yaptıktan sonra hesabımı oluştur bölümüne tıklayın.

Kabin memuru maaşları ne kadar? Bu kadroda çalışanların ortalama maaşları 8 Bin 380 Tl olarak açıklamaktadır. Bu ortalama rakam, çalışanların açıkladığı rakamlar üzerinden oluşmaktadır. En yüksek 19270 Tl en düşük ise 5230 olarak maaş hakları bulunmaktadır.

THY Kadın kabin memuru alımı açıkladı. Bu kadrodaki istihdamda; 01/01/1992 ile 31/12/2002 arası doğumlu olmak gerekmektedir. Eğitim şartlarında en az lise mezunu olmak gerekmektedir. Yabancı dil şartında ise iyi derecede İngilizce bilinmesi istenilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.