Personel Alımı

SunExpress Kabin Memuru Alımı Açıkladı! 180 Kişilik Başvuru Ekranı!

Yazan  | 

Türkiye genelinde faaliyetlerini sürdüren SunExpress kabin memuru alımı 2022 ilanları açıklandı. 79 ilde 180 kabin personeli alımı Mayıs 2022 ilanları şu şekilde.

Türk Hava Yolları ile birlikte Türkiye’de 6 havayolu firması bulunuyor. SunExpress personel alımı 2022 yılı ilanlarını 3 farklı kategoride değerlendiriyor. Bakım ve teknik personeller, yer personelleri ile kabin personelleri işe alım süreçleri farklı şekilde ilerliyor.

Kabin memuru başvuru süreci 5 farklı aşamada gerçekleştiriliyor. Buna göre firmanın hali hazırda görevlendirdiği 2 Bin’den fazla kabin görevlisi var ve bu görevliler yolcularla günlük olarak hizmet vermektedir. 180 kişilik alımdaki başvuru şartları şu şekilde olacak.

Türk Vatandaşı olmak ve Türk Pasaportuna sahip olmak gerekmektedir.

Yaş şartlarında en az 20 yaşında en fazla 35 yaşında olmak gerekmektedir.

Eğitim şartlarında en az lise ve dengi okullardan mezun olmak ve yurtdışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Yabancı dil şartlarında iyi derecede İngilizce bilmek gerekmektedir. Diğer yandan iyi derece Türkçe bilmek istenilmektedir.

Fiziki şartlarda erkek adayların 1,60 ile 1,85 cm aralığında boy kilo olması, bayan adayların ise 1,55 ile 1,80 cm aralığında olmaları gerekmektedir. Düzgün fiziki görünüme sahip olmak ve iyi derecede yüzme bilmek gerekmektedir.

Yukarıdaki başvuru şartlarına sahip adaylar için başvuruların olumlu değerlendirilmesi ile birlikte yazı  sınav yapılacaktır. Yazılı sınav ise Ankara Antalya, İzmir ile İstanbul illerinde yapılacaktır. Adayın ikametine en yakın ilde sınava katılabilecektir.

İlk günkü değerlendirme sürecinde Online olarak İngilizce yeterlilik sınavı, Online olarak İngilizce röportaj ve kişilik envanteri testleri yapılacaktır.

İkinci günkü değerlendirme sürecinde ise 1-2 saat seçici kurul görüşmesi yapılacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.