Memur Alımı

Polis Alımı

Yazan  | 

 

Polis-AlımıYeni yılda polis atamalarında bir değişiklik yapıldı. Doğu-güneydoğu Anadolu’da terör olaylarının fazla olması nedeniyle bu bölgeye tecrübeli polislerin ikinci bir defa gönderileceği belirtildi.

 

Polisler daha önceki yıllarda bir kez doğu görevi yaparlarken bu yıl iki kere doğu görevinde bulunacaklar. Yalnız bu bildiri doğu görevini bir kez yapmış ve batı illerinde 15 yılını doldurmuş polisler için geçerli olacaktır. İçişleri bakanı İdris Naim Şahin, 81 ilin valisine polis atamalarıyla ilgili belge göndermiştir. Daha çok terörün yoğun olduğu bölgelere gönderilecek olan polisler o bölgede düzeni daha iyi sağlamak için çalışacaklardır. Bu bölgelere tecrübeli ve deneyimli polislerin gönderilmesi bölgeyi daha iyi bildiklerinden oradaki güvenliği daha iyi sağlayabilecekleri düşünülmüştür. Birçok polis memurunu kara kara düşündürse de Türkiye’nin güvenliği ve düzeni açısından bu karar alınmıştır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.