Sözleşmeli Personel Alımı

ÖSYM 2022 Yılı Şubat Ayı Personel Alımı İlanı Açıkladı! Başvuru Başladı!

Yazan  | 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2022 Şubat ayı memur alımı ilanları geldi. Alımlarda KPSS şartsız ve KPSS ile istihdamlar gerçekleştirilecektir.

Kadrolar Belli Oldu! ÖSYM sözleşmeli personel alımı başvurularında kadro dağılımları belli oldu. Kadro dağılımında 6 farklı kadro için istihdamlarda her bir kadrodan 1 kişi görevlendirileceği ifade edildi. Sistem uzmanı, kıdemli jawa yazlım geliştirme uzmanı, jawa yazılım geliştirme, .Net yazlım geliştirme uzmanı, kıdemli bilgi güvenliği uzmanı, bilgisayar ağları uzmanı olarak açıklandı.

ÖSYM KPSS ve YDS Şartı Nedir? Başvuru şartlarında  adayların KPSS lisans düzeyinde 2020 yılı P3 puan türlerinden 70 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir. KPSS puanı olmayan adayların  KPSS puanı 70 sayılacak. Yabancı dil sınavlarından İngilizce alanından puan alma şartın olmayanlar için se yabanı dil puanı 0 olarak hesaplanacaktır.

Başvuru Tarihleri;

ÖSYM sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı başvuruları 31 Ocak 2022 tarihi itibari ile alınmaya başladı. Müracaat ÖSYM’ye şahsen yada posta yolu ile gerçekleştirileceği açıklandı. Bu kapsamda 14 Şubat 2022 tarihinde başvuruların tamamlanacağı belirtildi.

İlan Kılavuzu İçin tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.