Belediye İşçi Personel Alımları

Niğde Aktaş Belediyesi Memur ve Tekniker Alımı Yapılacak!

Yazan  | 

Yeni açıklanan Şubat Belediye alım ilanına göre 657 sayılı devlet memurları kanunundaki genel şartlara sahip olan adaylara yönelik olarak tekniker ve memur alımı yapılacaktır. Niğde Aktaş Belediye ilanına göre başvuru genel şartları şu şekilde açıklanmıştır.

657 sayılı devlet memurları kanunun  48/A fıkrasındaki genel şartlara sahip olmak. Kamu haklarından mahrum olmamak, T.C.K.’nın 53. maddesindeki belirtilen suçlardan mahkum olmamak. Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması ve görevini yapmaya engel bir akıl hastalığı ve bedensel engelinin bulunmaması ile ilanda belirtilen diğer genel ve özel şartlara sahip olmak gerekmektedir.

Özel Başvuru Şartları! KPSS Şartı! 2020 yılı KPSS sınavına girmiş olmak ve memur kadrosunda P3 puan türünden en az 75 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir. Tekniker kadrosunda ise P93 puan türünden en az 60 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.

Eğitim şartları; Memur alımında lisans fakültelerin siyaset bilimleri ve kamu yönetimi bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Tekniker adaylarının harita harita kadastro Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro bölümü mezunu olması gerekmektedir.

Her iki kadroda B sınıfı ehliyet sahibi olmak gerekmektedir.

Daha önce kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlaki nedenle çıkartılmamış olmaları gerekmektedir.

2022 Şubat ayında açıklanan Belediye ilanına başvurular 4 Nisan 2022 tarihinde alınmaya başlanacak ve son başvuru ise 6 Şubat 2022 tarihinde 17:00’da bitecektir.

İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.