İşçi Alımı

Türkşeker 613 İşçi Alımı Yapacak! Meslek ve Kontenjanlar Açıklandı!

Yazan  | 

Türkşeker 613 işçi alımı başvurusu başlıyor. Türkiye genelinde il ve ilçelerdeki Türk Şeker fabrikaları genelinde yapılacak alımlar için 613 geçici işçi alımı meslekler ve kontenjanların dağılımı şu şekilde olacak. Başvurular ne zaman başlıyor?

Başvuru tarihi nedir? İlan detayları Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından açıklandı. Buna göre Şeker Fabrikası işçi alımı başvuruları önümüzdeki günlerde Türkiye İş Kurumu tarafından alınması bekleniyor. Bu alımlardaki meslekler ve kadro dağılımı nedir belli oldu!

Mekatronik bakım onarım teknisyeni kadrosunda 288 işçi alımı olacak. Bilgisayarlı makine teknisyeni olarak 81, kimya teknisyeni kadrosunda 80 olmak üzere diğer kadro dağılımı şu şekildedir.

Makine bakım onarım teknisyeni 27, Elektrik teknsiyeni 21, tarım makinaları teknisyeni 15, inşaat teknisyeni 5, bilgisayar teknisyeni 5, mekaniker buhar kazanları teknisyeni 2, metal teknolojisi teknisyeni 2 Endüstriyel otomasyon teknisyeni olarak ise 1 olmak üzere Toplamda 613 geçici işçi alımı kadrosu olacak açıklandı.

İlanlara başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacaktır. Başvuru kılavuzunda başvuru genel ve özel şartları ile birlikte yaş şartları da belli olacak. Yaş şartının 35 ile sınırlı olup olmayacağı henüz belli kesinlik kazanmamıştır.

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.